Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
122 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+38 (099)-23-53-100
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Будівельні фени

Вибрати кращий технічний фен.

Пристрій і елементи конструкції.

Два основних елемента пристрою, це: нагрівальний елемент з датчиками повітряного потоку і температури і високообертовий електродвигун з насадженої на його вал крильчаткою. Мотор колекторний, з невеликою вагою, мінімальними габаритами і легким керуванням по швидкості. 
Сталевий вал ротора електродвигуна будівельного фена з регулюванням температури встановлюють не на шарикопідшипники, а бронзові втулки, є підшипниками ковзання. В іншому випадку при нагріванні корпуса сталося витікання мастила, робота на суху і швидкий вихід вузла з ладу.
На професійні моделі для тривалої експлуатації встановлюють бронзові втулки ковзання з додаванням фосфору. Вони не вимагають мастила і володіють високими антифрикційними властивостями.
Недорогі промислові фени бажано періодично продувати компресором. Продукти згоряння і сажа потрапляючи у зазор між рухомим валом і втулкою, сприяють її зношування і появи люфтів. Тоді, при виключенні інструменту, коли живлення вимкнено, а крильчатка продовжує обертатися чути скрипучий звук.

Мотор, за рахунок зміни оборотів якого відбувається регулювання повітряного потоку; встановлена на його вал крильчатка; тен (на гачках або всередині нагрівального елемента); сопло вкладається в одну з частин корпусу. Для кожного елемента конструкції призначені виступи і відливи для фіксації в нерухомому стані.

Корпус і зовнішні елементи.

За формою будівельні фени поділяються на прямі циліндричні і пистолетообразные з відкритою або закритою ручкою (обмежують контакт рук користувача) на якій розташовані органи керування: кнопки включення живлення, перемикання режимів і т. д.
Після закінчення робіт інструмент потрібно розташовувати так, щоб гаряче повітря йшов вгору, минаючи електродвигун та інші елементи. Для цього його нижню частину і рукоятку роблять в одній площині, щоб вони утворювали опорну площадку. Виконавши роботу майстер просто перевертає пристрій (краще якщо останніх кілька секунд він попрацює в режимі охолодження без нагрівання). Якщо це не виконувати, то пластик передньої частини оплавиться і деформується.

На корпусі можуть бути наклеєні м'які вставки і встановлені додаткові елементи: відкидна скоба дротяна, опорні елементи, гумові вставки запобігають ковзанню по поверхні.
Термоізоляційний кожух на хороших технічних фенах швидкознімний. Прибравши його з'являється можливість добратись до місця з незручним доступом (діаметр сталевого сопла зазвичай 39 мм).

Фільтр грубого очищення повітря, що поступає.

Повітря всмоктується через решітки в задній частині, нагрівається, проходить по всій довжині і викидається через сопло з захисною решіткою.
Оскільки промислові електрофени застосовуються у сфері ремонту і будівництва в навколишньому повітрі завжди присутній пил від матеріалів, після обробки інструментом і відходи горіння. Вона потрапляє і осідає на всіх внутрішніх елементах: електродвигуні, крильчатці, спіралі. Недолік надходить повітря викликає перегрів і вихід з ладу двигуна.

Для захисту від дрібних частинок в повітрозабірних частини встановлюють пластикові вставки з дрібною сіткою або перфорацією. Можуть бути легкознімними, ковзаючими по направляючих пазах і легко извлекающиеся для чищення.

Спіраль для нагріву.

Найчастіше теновий блок складається з ніхромової спіралі, витки якої акуратно покладені в канавки керамічного каркаса з підтримуючими перегородками і поміщений в слюдяну ізоляційну колбу.

У професійних будівельних фенів з регулюванням температури керамічна основа міцна товстостінна, не боїться постукувань, необережного поводження і випадкових падінь інструменту. 
У недорогих моделей вона може бути слюдяної, або з кераміки, яка не надійна механічно, а з часом від частих перепадів температур розтріскується і розсипається.

Ніхромова спіраль з малою площею перерізу може швидко перегоріти. Причини виходу її з ладу:

- механічне зношування про тверду поверхню кераміки при регулярній експлуатації (розширення / звуження);
- підвищення температури вище критичної через недостатній подачі повітря (затискання руками вентиляційних решіток охолодження, некоректна робота двигуна).

Мережевий кабель.

Вирішивши вибрати для себе найкращий промисловий фен звертайте уваги і на дріт, а точніше гнучкість його ізоляції. 
Кабель, при зберіганні пристрою, часто обмотують навколо корпусу. Груба оболонка при частих деформаціях викликає внутрішній перелом струмоведучих жил. Краще якщо гумова ізоляція, подвійна.

 

Технічні характеристики. Функції та особливості.

Інструмент буває як максимально простим, з точки зору застосування в ньому різних систем, так і з безліччю регулювань.
Найдоступніша, по вартості, модель має лише трипозиційний перемикач режимів, що дозволяє працювати лише з матеріалами, що потрапляють в температурні рамки обробки.

Регулятор нагріву.
Ступінчастий, з певною кількістю градацій (наприклад, 400°/600°C або 350°/450°/550°C) або плавний, для отримання на виході з сопла температурі наближеною до необхідної. Фахівцям доводиться працювати з матеріалами мають різні властивості і для правильної обробки недостатньо відводити технічний фен від заготовки. Потрібно ще і змінювати ступінь нагріву повітряного потоку.

Для користувача зручно коли показання виводяться на дисплей. Натискаючи на кнопку (при утриманні включається режим швидкої прокрутки) або обертаючи регулювальне колесо відбувається збільшення або зниження температури, зазвичай з кроком в 10 градусів, і відразу ж її реальне значення.

Контрольна індикація температури може бути реалізована і у вигляді декількох різнокольорових світлодіодів.

Потужність інструменту.
Впливає на продуктивність і лежить в діапазоні від 1600 до 3500 Вт. Із збільшенням параметра збільшується вага, значить, знижується зручність користування.
Для пайки і випоювання електричних компонентів зручний маленький будівельний фен Proxxon Micro MH 550 потужністю 550 Вт. Для прогріву великих поверхонь, відпалу товстих шарів ЛКМ застосовують потужні пристрої від 2500 Ват з довговічними асинхронними двигунами.

Продуктивність.
Згідно паспортних даних пристроїв знаходиться в інтервалі від 180 до 650 літрів в хвилину. Показує який обсяг повітря за визначений період часу зможе всмоктати через повітрозабірні отвори і вивести через сопло вентилятор.

Обдув повітрям без нагріву. 
Функція дозволяє відключити спіраль і за кілька секунд охолодити область впливу, щоб продовжувати далі. Остигати може не тільки оброблюваний матеріал, але і насадка, для зміни її на іншу і сам інструмент перед вимиканням або після інтенсивної експлуатації в максимальному режимі на малій відстані від поверхні.

Стабілізація температурного режиму. 
Встановлюється на професійних моделях промислових фенів. 
Якщо робота відбувається на вулиці, то навіть при слабкому вітрі, вентилятор пристрою буде періодично підхоплювати повітря різної температури, а значить, вона буде змінюватися і на виході. 
Зміна значення нагріву буде і при скачках напруга мережі, і при наближенні сопла до поверхні з низькою температурою (відображення холодного повітря).
Електроніка відстежує інформацію від встановлених датчиків і дає команду на посилення або ослаблення потужності спіралі.
При встановленні максимального режиму, припустимо 600°C, автоматика технічного электрофена буде періодично її скидати до 400-450°C не допускаючи перегріву внутрішніх елементів.

Пам'ять останнього встановленого режиму. 
Корисна особливість, що дозволяє кожен раз включатися не замислюючись про виставлення параметрів. Пристрій, при включенні, буде мати ті ж параметри, що і при виключенні.

Насадки які розширюють можливості застосування.
Для деяких специфічних робіт неможливо мати лише гарний будівельний фен. Потрібні ще і насадки з різною геометричною формою виходу (квадратні, трикутні тощо). 

  • Щілинні. З'єднання та ремонт банерів, ПВХ-брезенту, навісів; прогрів перед спайкою вузьких довгих країв.
  • Плоскі. Локальний ремонт покрівельних покриттів, видалення шарів ЛКМ, технологічних відкладень.
  • Трехтрубочные. З'єднання торців лінолеуму з подачею в місце зварювання шнура.
  • Стеклозащитные. Відводять тепло від поверхонь не витримують впливу високої температури.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner