Акумуляторні ліхтарі
Акумуляторні ліхтарі — оптимальний варіант для регулярного використання. Вони здатні світити довгий час і не вимагають частої заміни елементів живлення.
Незамінні для виконання робіт в слабо освітлених приміщеннях і місцях, не забезпечених електрикою. Використовуються будівельниками, слюсарями, рятувальниками, а також у домашньому господарстві при відключенні електрики.
Головні критерії вибору
Вивчаючи каталог ліхтарів, визначитеся з наступними параметрами:
- Вигляд. Стаціонарні встановлюються на штатив або інше пристосування. Ручні зручні в перенесенні, компактні і мають невелику вагу. Налобні оснащуються кріпленням у вигляді регульованих ременів: незамінні там, де немає можливості тримати пристрій у руках.
- Тип лампи. Лампа розжарювання і ксенонові коштують дешевше, але мають низький ККД і споживають чимало електроенергії. Люмінесцентні більш довговічні і мають досить високий ККД. Ціна на акумуляторний ліхтар з світлодіодом вище, ніж на аналоги з іншими джерелами освітлення, однак саме світлодіоди використовуються в більшості ліхтариків. Це пояснюється перевагами LED-ламп: підвищеним ККД, стійкістю до механічних впливів і низькій температурі, довговічністю і економним витратою енергії.
- Тип батареї. Літій-іонні (Li-Ion) акумулятори мають низький показник саморозряду і велику ємність. Нікель-кадмієві (Ni-Cd) — зберігають високу ємність до -20°C, але схильні «ефекту пам'яті», тому заряджати їх можна тільки після повної розрядки.
- Світлова потужність і дальність освітлення. Чим більша потужність, тим далі і яскравіше світить ліхтар. Проте разом із зростанням світлового потоку збільшується і витрата енергії акумуляторної.
Крім того, роблячи вибір акумуляторних ліхтарів, слід звертати увагу на час роботи батареї, рівень захисту корпусу від вологи, пилу, ударів, а також додаткові функції: наявність регулювання яскравості, фокусу, індикації заряду.