Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Дискові пили

Як вибрати кращу ручну дискову пилу.

Чим можна виконати, здавалося б, просту задачу, акуратно напиляти дошки для паркану?
Ручною ножівкою дуже довго. 
Болгаркою, з встановленим пільним диском, провести розкрій досить швидко, але це небезпечно для користувача (волокниста неоднорідна структура деревини часто є причиною виривання шліфмашинки з рук). Та й дотримуватися прямолінійність різання інструментом, що виробляють 11000 оборотів в хвилину непросто. 
Електролобзик, найкраще рішення для криволінійних різів, а ось для чітких і швидких прямих пропилу, які найчастіше доводиться виконувати при обробці деревини, він незручний.

Для розкрою по прямій, неважливо уздовж або поперек волокон, паралельно кромці або під кутом до неї створена ручна дискова пила по дереву. Її застосовують на будмайданчиках, для стандартних столярних робіт, при установці меблів і монтажі покрівлі. А моделі, з можливістю, при перекиданні, встановити на рукоятку і верхній кожух (циркулярні пили дискові перевертыши) користуються популярністю у виїзних домашніх майстрів і умільців.

 

Ергономіка і складові частини конструкції.

Електродвигун (часто з плоскою торцевою кришкою для зручності установки на неї), рукоятки і верхній ковпак захисту пильного диска з'єднані нерухомо. До них кріпляться рухомі елементи: опорна платформа, нижнє огорожу, вузли паралельного упору, регулювання кута нахилу, глибини занурення.

Захист пильного диска.

Верхній ковпак захисту на всіх моделях електричних дискових пив відлитий з алюмінієвого сплаву. Метал не трісне, як пластик, у разі відділення від обертового, зі швидкістю кілька тисяч обертів на хвилину, диска твердосплавної напайки (безпека користувача). 
Він збереже цілісність інструменту навіть при випадковому падінні на тверду поверхню. А відлитий єдиної заготівлею з корпусом редуктора служить для його кращого охолодження при максимальних навантаженнях, наприклад пилянні сирої деревини.

Нижню частину оснащення закриває рухоме пружна огорожу, завжди прагне повернутися в положення і не дає доступу користувача до зубців диска.
Перед початком роботи майстер фіксує дошку на козлах і включає дискову пилу. Тримаючи двома руками він підводить її до лінії різу. Встановлює опорну плиту на поверхню і легко проштовхує пристрій вперед. При натисканні злегка вигнута передня частина нижнього кожуха відходить оголюючи пиляльний диск. 
Рух інструмента виробляють від себе, вперед і вихоплення матеріалу відбувається з верхньої поверхні заготовки. По закінченні пропилу огорожу, під дією пружини автоматично закриється, захищаючи столяра від випадкового контакту з оснащенням.

Рукоятки для управління і проведення дисковою пилкою.

Їх завжди дві, для управління і штовхання. Одноручных моделей не буває, оскільки при зіткненні з поверхнею, проходження сучків, контакту диска з цвяхом і т. д. може виникати віддача. 
Задня розташована вертикально і зазвичай закритої конструкції. Передня, або горизонтальна або грибообразной.
Скобообразная краще. При виконанні похилих різів і необхідність зміни положення руки, велика довжина рукоятки дозволяє користувачеві знайти найбільш зручне для роботи місце, підлаштовуючи інструмент під себе, а не підлаштовуючись під нього.

Опорна підошва.

Повинна бути ідеально плоскою. Своєю нижньою частиною вона спирається і ковзає по поверхні заготовки. 
За матеріалом виготовлення може бути литими з алюмінієвого сплаву або штампованої з цільної сталевої заготовки. 
Перші, завдяки численним ребрах і посиленням вважаються більш жорсткими. Але при деформації вирівняти їх вже не можливо, потрібна заміна.
Тонкостінні (1.5 мм) штамповані встановлюють на бюджетні недорогі дискові пилки. Професійні і моделі перевертні в циркулярний верстат можуть мати сталеве підстава товщиною 2.5 і 3 мм. 
Зручність у використанні додають розташовані по більшості сторін підошви розмічальні лінійки.

Навіщо потрібен розклинювальний ніж?

При поздовжньому пилянні погано просушена, смолистої, в'язкої деревини звільняються внутрішні межволоконные напруги і вже прорізані частини заготовки намагаються повернутися в початкове положення. Вони замикаються і намагаються затиснути тіло диска.
На розпилювальних верстатах встановлюють серпоподібний елемент, збільшується по товщині до задньої частини, який товщі оснастки. Просуваючись по пропилу він злегка розширює його і розклинює прорізані торці, не даючи їм контактувати зі стінками пильного кола.

Розклинювальний ніж ручних дискових пил виконують товщі основи болванки диска, але тонше, ніж твердосплавні напайки. Він реалізований не на всіх пристроях і вступає в роботу лише на сирому та скрученому матеріалі, захищаючи користувача від викиду і ривків.

Паралельний упор.

Як провести пиляння строго паралельно кромці або щоб отримати кілька однакових заготовок? Просте ведення по лінії не дасть необхідної точності.
Можна закріпити поруч брусок і наголошуючи в нього боковину платформи рухати інструмент вперед. Але фіксація струбцинами не завжди можлива, а використання саморізів або цвяхів, залишить після себе поглиблення.
Паралельний упор має Т-образну конструкцію і складається з затискного вузла, встановленого на платформі, лінійки і опорної пластини.
Виставляють необхідну відстань, змінна лижа впирається в кромку, лінійка затягується гвинтом і можна пиляти.
Кращі дискові пилки мають упори з двома точками фіксації, що дозволяє уникнути люфтів і гарантувати сувору паралельність.

Механізм регулювання кута нахилу.

Іноді потрібен торець, не перпендикулярний поверхні, а виконаний під кутом до неї. Просто нахиливши інструмент його не отримаєш, градус нахилу потрібно не тільки встановити, але і слідувати йому по всій довжині.
Щоб його виконати на опорній плиті, з двох сторін, встановлюють вертикальні напівкруглі стійки з прорізом для фіксатора. У них входять планки, що з'єднують верхній кожух.
Виставлення значення відбувається плавно або з швидкою установкою (невеликі поглиблення) найбільш затребуваних при роботі кутів (0, 15, 22,5, 30 і 45 градусів).
Добре виконаний механізм після затягування не збивається при роботі. Але точне визначення кута нахилу довіряють не заводський розмітці, а перевіряють кутоміром.

Циркулярка з дискової пилки. Що таке перевертень?

Дуже зручно, якщо можна перевернути пристрій і використовувати його у вигляді міні відрізного циркулярного верстата по деревині. 
Такі моделі легко відрізнити за незграбною формою: плоска верхня частина корпусу і прямокутна передня рукоятка. За рахунок їх стійкості на поверхні і спеціальних затискачів-струбцин, встановлюваних однією стороною в кожух, а інший кріпляться до верстата (завжди йдуть в комплекті) забезпечують стаціонарну установку.

Зазори уздовж диска, що по ширині і технологічні вирізи в опорній підошві прибираються за рахунок установки зверху на неї панелі (сталева накладка). 
Як і при звичайному пилянні безпека столяра забезпечується також огороджувальним нижнім ковпаком. 
В залежності від виконання дискової циркулярної пилки обмежується максимальна вага укладається зверху на інструмент заготовки: 10, 15, 20 кг і т. д.

Зміна оснастки. Як зручніше?

У професійних моделей на корпусі існує кнопка або важіль блокування. Натиснувши на неї пильний диск стопориться і спеціальним ключем з виступами, зазвичай затискна гайка має кілька заглиблень, вона відвертається.
Найзручніше якщо фіксація вала відбувається відразу, в будь-якому положенні, без прокручування.

Менш зручний спосіб, коли кріпильний болт доводиться затискати торцевим гайковим ключем. 
І зовсім незручно якщо оснастку доводиться гальмувати, встановивши викрутку або блокувати, навалившись на інструмент, притиснувши зуби до дошки.
Для штатного ключа може бути передбачено місце на верхньому кожусі, в рукоятці або на станині.

 

Заглибна дискова пила. Особливості.

Не завжди пропив потрібно виконати з краю. Якщо стоїть завдання отримати внутрішній прямокутний отвір, то провести акуратне врізання не з торця, а з верху заготовки дисковою пилкою неможливо.
Встановивши диск на розмітку і включивши двигун неминуче відбудеться його зміщення з траєкторії і задирки на кромці. Та й чітку вертикальність опускання вручну не виконаєш.

Конструкція дискової складається з нерухомого підстави і рухомий захисту нижньої частини різальної оснастки. У занурювальний “голова” пружна, а широка основа нерухоме. При натисканні на корпус диск встановлюється строго вниз. Перше легке торкання поверхні зубців гарантує відсутність сколів. Повернення в початкове положення відбувається автоматично.
Якщо виставити глибину занурення менше товщини заготовки і зробити кілька розпилів, то виходить паз.

Напрямна шина.

По ній відбувається прямолінійний рух занурювальний пилки (паралельні упори не застосовуються). 
Деякі дискові моделі також здатні працювати спільно з направляючими. Їх легко відрізнити за що проходить через всю опорну раму пазу, розташованому з протилежного від пильного диска боку.
Одягається інструмент на шину зверху, а не заводиться з торця.
Розмір та геометрії пазів більшості направляючих стандартизований і підходить для пристроїв різних виробників.
Розмірний ряд: від 0.36 до 2.6 метра. З'єднання відбувається зі змінною стикового накладкою.

 

Технічні характеристики дискових пив і закладені можливості.

який зв'язок між розміром пильного диска і потужністю мотора?

Від зовнішнього діаметра оснащення залежать фактично всі інші характеристики інструменту і в першу чергу потужність встановленого електродвигуна.
Чим більше диск, тим глибше він входить в деревину і тим більший опір чинять волокна при його просуванні.
В модельному ряді більшості виробників дискових пив: Yato, Sturm, Makita, AEG, BauMaster, Ryobi, Енергомаш, Дніпро-М і т. д. “молодші” моделі мають зовнішній діаметр 160 мм, що забезпечує пропил на глибину 55 мм (зазвичай цей показник становить третину діаметра).
Найпопулярніші 180-200 мм врізаються на 60-70 мм. 
Максимальна глибина, наприклад, у Титан ПЦП18-335 при зовнішньому розмірі 335 мм становить 110 мм. Такі моделі, які важать 8 кг і більше, набувають для масивного бруса, а не для точного розпилювання тонколистового пиломатеріалу.

Пила з більш потужним мотором легко пройде вологу деревину, оснастка не буде стопориться при попаданні на сучки і проблемні місця і навіть посиливши подачу “задавити” електродвигун не вдасться.
При роботі зі слабким доведеться ретельніше стежити за гостротою ріжучих зубів. При їх затупленні зростає навантаження на двигун і він починає перегріватися.

Система пиловидалення і здувши тирси з розмітки.

Незважаючи на те, що диск рухається знизу вгору і вперед від працюючого, створюваного їм потоку не вистачає для видалення відходів, які утворюються, пиляння, які закривають видимість прокресленою лінії.
Кращі дискові пили володіють вбудованою системою видалення стружки. Повітря, затягує крильчаткою ротора проходить через прорізи у внутрішній частині кожуха і підсилює потік від обертової оснащення.
На ряд моделей можна встановити пилозбірник мішок, але більшість має патрубок для пилососа.

Додаткові особливості.
  • Регулятор плавної зміни швидкості обертання. Дозволяє змінювати кількість оборотів пильного диска. Зручно, при роботі з різними за структурою і особливостями матеріалами. Наприклад, пластик, має властивість плавитися при контакті з быстровращающимся диском.
  • Блокування випадкового включення. Кнопка, яка у відпущеному стані не дасть клавіші бути натиснутою. Запобігає випадковий запуск, наприклад, при зміні оснащення або технічному огляді ручної дискової пилки.
  • Електродинамічне гальмо. Різко гальмує вал при знятті пальця до клавіші Пуск. Служить для безпеки і не дозволяє пошкодити поверхню заготовки при випадковому контакті.
  • Запобіжна муфта. Піклується про безпеку працюючого і не дає рухатися інструменту тому у момент зворотного удару при заклинюванні диску в деревині. Вона може спрацювати коли пила, врізаючись, наштовхується на саморіз або цвях. Вал продовжує крутиться, а оснащення вже знаходиться в расцеплении з ним.
  • Лазерный маркер. Устанавливается на защитном кожухе и показывает направление выполняемого пропила. Имеет регулировочный механизм для корректировки точности наведения. Включается при нажатии пусковой кнопки. Питание осуществляется от сети, через электронику понижающее напряжение или аккумуляторных элементов.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner