Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Полірувальні машини

Як вибрати кращу полірувальну машину. 

Для отримання деталі або якому-небудь об'єкті дзеркального блиску поверхні застосовують різний інструмент. В залежності від кількості заготовок, обсягу та вартості роботи це може бути: ручний полірувальник, електродриль або точило з встановленим повстяним колом, спеціалізоване обладнання.

Для лакофарбового покриття і фар автомобіля, венеціанської штукатурки, каменю, фасадів меблів, нержавіючих виробів використовують кутові полірувальні та шліфувальні машинки. 
Закріпивши натуральну хутряний або синтетичну поролонову оснастку і зменшуючи діаметр абразивного зерна в пасті, з поверхневого шару видаляють подряпини і мікронерівності доводячи його до дзеркального стану.

 

Болгарка з регулюванням обертів або полірувальна машина?

При виборі ручного електроінструменту даного типу, неважливо, для побутового використання в гаражі або професійного для СТО, до нього пред'являють вимоги:
- Можливість швидкої зміни насадок на опорній платформі з липучкою.
- Оптимальний вагу. Важка модель при роботі на вертикальній поверхні сильно навантажує руки, а на легку, при роботі по горизонталі, доведеться натискати і витрачати зусилля на утримання в заданому положенні.
- Наявність плавного пуску, щоб поліроль не злітала з оснащення в момент включення.
- Зручні органи управління.
- Регулювання обертів обертання і систему протидії зміни обертів при натискуванні або скачках напруги в мережі.
Однак усі ці можливості є і на болгарках і на полірувальних шлифмашинах? Тоді що краще вибрати?

Особливості роботи інструментами при поліруванні автомобіля.

Діапазон швидкостей на більшості полировалок знаходиться від 600 до 3000 оборотів в хвилину, як на Протон ПЕМ-1300 або від 800 до 4200 як на популярній Sturm AG919CP. 
У маленьких кутових шліфмашин вона від 4000-6000 до 10000-11000 оборотів в хвилину і майстру доводиться підлаштовуватися під ці особливості.

 

Як починають роботу болгаркою.

Регулятор оборотів встановлюють в мінімальне положення.
Натискають на клавішу пуск і притискають поролоновий або овечий диск до кузова авто.
Як тільки, через брак потужності, насадка починається зупинятися, додають обертів.
Підтримуючи певне зусилля натискання майстер полірує до тих пір поки оснастка не відривається від поверхні.
Після цього вона розкручується до таких обертів, що при торканні до автомобіля зростає ризик швидко нагріти поверхню і спалити лак.
Доводиться знижувати швидкість і починати цикл заново.

Невисокі обороти полірувальних машинок дозволяють уникнути пошкодження покриття навіть на таких проблемних місцях ділянки площині вздовж згину, а поліроль не розлітається під дією відцентрових сил, утримуючись в порах поролону.

Незручність для спеціаліста застосування болгарки викликано її основним призначенням: різання і шліфування.
Під час виконання цих процесів довжина лінії контакту абразивного круга з поверхнею дуже маленька. Він обертається з високою швидкістю, абразивні зерна при контакті з металом і вигорянні зв'язки випадають і замінюються новими.

Вовняна або поролонова оснащення полірувальних машин працює всій торцевій площею (у 180 мм кола це 254 см²), що викликає значно більший опір обертанню і вимагає іншого пристрою редуктора.

 

Конструкція.

Полірувальні машинки бувають двох типів виконання: з вертикально розташованим над насадкою електродвигуном і кутові, нагадують зовні болгарки.
Моделі, орієнтовані на роботу з авто, мають гумове покриття торця і частини корпусу редуктора, як на DeWalt DWP849X. 
У Vega Professional VK1600 вздовж осі корпусу, спереду, знаходиться обгумована додаткова рукоятка, а на задній основний ручці є теж гумова, майданчик. Коли, перевернувши, інструмент, кладуть його на автомобіль, то дряпання виключено

Основні відрізняються вузли.

Кожух, що захищає користувача від оснастки, як на болгарці відсутня за непотрібністю: м'які поролонові, повстяні, овчинні кола на низьких оборотах не можуть завдати шкоди.

Рукоятки на вертикальних моделях симетричні, дозволяють рівномірно регулювати силу натиску. 
На кутових полірувальних машинах вони закритого типу, D-образні, плавно переходять з горизонтальної площини у вертикальну. Це дозволяє змінювати хват або положення рук в залежності від просторового положення частини кузова.
Від виконання рукояток залежить комфорт використання, інструментом доводиться багато маневрувати і плавно, без затримок, переміщати.
Для додаткового, як і на болгарках, є дві або три точки фіксації.

Редуктор. На відміну від конічної пари кутових шліфмашин, де кут, форма, ставлення зубів первинної і вторинних шестірнею підібрано для створення високих швидкостей, у планетарних шестерень полірувальних він повинен створювати високий крутний момент. Це необхідно, щоб не душити двигун при постійному тиску всій площині оснастки на поверхню.

 

Овчинні і поролонові полировальники та їх кріплення.

Правильний вибір витратного матеріалу і оснащення грає не меншу роль, ніж параметри електроінструменту і досвід майстра.

Як встановити кола на машину для полірування.

Цілісні нерозбірні насадки, встановленої всередині гайкою, відразу накручуються на шпиндель.

Фіксація знімних полировальников на опорну платформу здійснюється двома способами:
- За допомогою шнурівки. Зазвичай це хутряний верх пристроченный до текстильному основи.
- Завдяки текстильній застібці липучці. Більшість видів кріпиться саме таким чином, що дозволяє за секунду змінити фетр на мікрофібри або наждачний папір для шліфування.

Опорна тарілка полірувальних машинок.

Може бути цілісною гумовою або складатися з трьох частин: опорного фланця, в центрі якого залита сталева гайка, проміжного прошарку з мелкопористого матеріалу і липучки (контакт з колами відбувається при зчепленні двох поверхонь з микрокрючков і микропетель).
На цілісні гумові кріплять полировальники на шнурівках.
Трикомпонентні тарілки мають різні властивості і розрізняються по товщині, м'якості, пористості і матеріалом виготовлення основи, форми кромок.

Жорсткі застосовують для полірування рівних площин деревини; вони погано підлаштовуються під рельєф поверхні.
Деякі моделі м'яких мають товсті закруглені краї і їх діаметр більше встановлюється на неї оснастки, тобто при випадковому торканні поверхні торцем автомобіля дряпання виключено.

Вовняні полировальники.

Дозволяють за меншу кількість проходів видаляти глибокі подряпини. 
Виготовляються з натуральної, штучної і суміші цих двох шерстей.
Вплив на поверхню більш агресивне, ніж у поролонових і залежить від діаметра ворсинок, їх довжини і щільності (може досягати 9500 на 1 см2).
Для самої делікатної обробки застосовують овчинні кола з м'якої вовни з максимальною кількістю пуху.
Оскільки між ворсинками міститься повітря полірувальні машинки з встановленими вовняними дисками слабо нагрівають оброблюваний ділянку.

Поролонова оснащення.

Полірувальний процес будь-якого матеріалу складається з декількох стадій; застосування синтетичних витратних матеріалів дозволяє створити насадки з чітко заданими властивостями.
При однаковій товщині моделі відрізняються напругою стиснення, розмірами пор, еластичністю, формою торцевій частині (плоска або рельєфна). 
Для візуальної ідентифікації виробники позначають їх різними кольорами.

На відміну від ворсу вовняних кіл, який зрізає поверхню, якщо короткий або шкребе її, якщо довгий, поролонові диски надають трущее вплив, викликаючи більший нагрівання з-за щільного контакту.

До особливостей застосування належить їх здатність вбирати поліроль в пори і поступово віддавати, проте і витрата поліролі з-за цього збільшується.

 

Технічні особливості.

Підтримання встановлених оборотів на заданому рівні.

Вибираючи кращу полірувальну машину і порівнюючи моделі на цю функцію найчастіше звертають увагу.
Тиск на поверхню, в кожному конкретному випадку, контролюється фахівцем індивідуально. На вертикальних площинах це тільки сила притискання рук, а на горизонтальних додається вага самого інструменту.
Необхідний результат досягається при виборі: певної марки поліролі, відповідної оснастки та заданої швидкості її обертання, що змінюється, в машинках без функції стабілізації обертів зі стрибками вхідної напруги і посилення її притиску майстром. З нею ж електроніка дає команду електродвигуна пригальмуватися або прискоритися.

Плавне регулювання швидкості.

Задається регулювальне коліщатко, зазвичай встановлюються на основній рукоятці в районі великого пальця, і, на деяких моделях, може дорегулироваться клавішею включення.
На вертикальных устройствах, типа Einhell CC-PO 90 или Энергомаш ПШМ-8160Р, как правило отсутствует (из органов управления лишь кнопка пуска).

Полировочные машинки для автомобиля имеют показатель до 3000 оборотов в минуту, больше просто не нужно. Если инструмент выбирают для универсальных работ: мебельные фасады, нержавейка, отделочные материалы, в том числе и для шлифовальных работ, то лучше остановится на моделях с верхней границей 4000 оборотов, как у Makita SA7000C.

Дополнительные критерии выбора.
  • Система плавного набора скорости при старте у высокоскоростных болгарок позволяет исключить вырывание из рук; у полировалок служит для предотвращения разбрызгивания полиролей.
  • Вес. Показатель важен для тех, кому часто приходится обрабатывать вертикальные поверхности.
  • Диаметр полировальников. Стандартом для обработки автомобилей принят 180 мм размер опорной платформы. 125 мм диаметры тарелок стоят на специализированных машинках с водяным охлаждением для полировки камня.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner