Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Електрорубанки

Як вибрати електричний рубанок. 

Це вузькоспеціалізований інструмент для надання дерев'яним заготівлях площинності, прямолінійності, підгонки з значним, на відміну від шліфувальних машин, зняттям шару матеріалу.
Завдяки кільком ножам, встановленим на обертовому зі швидкістю 16000 оборотів в хвилину барабані, він легко обробляє дошки після грубої розпилювання з вирваними волокнами і створює гладку поверхню з точним струганням в розмір. Причому дошка після електрорубанки, ножі якого знімають стружку відразу всією своєю довжиною 82 або 110 мм, гладка і блискуча, ніж після фінішної обробки орбітальної шліфмашинки.

 

Конструкція.

В пластиковий корпус, з основною і однією або двома додатковими важелями для управління і притиснення, встановлений ножовий блок (в передній частині), позаду нього електродвигун. Опорна платформа складається з рухомої лобової і задньої нерухомої лижі. Їх вали перпендикулярні до поздовжньої осі інструменту, але паралельні один одному. Підшипник ротора і ножового барабана зафіксовані в окремому металевому елементі корпусу (щиті підшипників). 
На вал колекторного двигуна насаджений маленький ведучий шків, який через плоскозубчатую або поліклинові ремінну передачу передає обертання на більший по діаметру, ведений шків ножового сайту. Вузол регулювання натягу ременів не встановлюють. Шківи на недорогих электрорубанках пластикові, на професійних алюмінієві або сталеві. Від співвідношення їх діаметрів буде залежати спеціалізація моделі: висока якість створюваної поверхні або максимальна глибина знімання за прохід. Ремінною редуктор встановлюється з лівого боку і закривається зовні знімним кожухом.

Крильчатка на роторі створює повітряний потік такої сили, що його вистачає для переміщення, вже отримала енергію, стружки по внутрішніх каналах і викиду в мішок через патрубок.
Цим же повітрям відбувається охолодження електродвигуна і барабана, оскільки при контакті ножів з поверхнею деревини відбувається їх сильне нагрівання.

Передня і задня частини підошви.

Опорна платформа інструменту виконана з двох частин, між якими обертається ножовий вузол. Вони однакові по ширині, але передня завжди коротше і тонше. З її допомогою регулюється глибина занурення ножа в дошку.
Установка інструменту на необроблену поверхню відбувається лобовою частиною підошви. Після того як ножі зрізали площину, на неї знаходить задня частина, яка є опорною. 
При штовханні електричного рубанка вперед за верхню основну рукоятку задня пластина ковзає вже по гладкій обробленій деревині. Вона може бути цілком відлитої з корпусом або бути прикрученою до нього.
Вибираючи модель фахівці оцінюють якість виконання вузла підошви, оскільки вона визначає точність роботи.
Матеріалом виготовлення є литтєвий алюмінієвий сплав АК12, але може бути й комбінація з задньої штампованої сталевий частиною.
Поверхня платформи не повинна бути гладкою і відполірованою до блиску, так знижується прогнозованість руху за рахунок утворення ефекту «повітряної подушки». 
Мікроструктура поверхні містить неглибокі напівкруглі нарізи, які чітко видно при сонячному світлі і відчуваються при торканні пальцями. Через них, від середини до країв, витісняється повітря між заготівлею і підошвою.
Торці, службовці базою при вибірці чверті, повинні забезпечувати перпендикулярність основної площини, також обробляються фрезеруванням.

Навіщо на підошви електрорубанка фрезерують поздовжні пази?

Після обробка бруса або дошки з чотирьох сторін виходить чотири гострих межі. Іноді виникає необхідність в їх притупленні і не тільки для естетичного сприйняття.
При монтажі стін з бруса, для кращого стікання дощових крапель, кожну його нижню межу залишають під прямим кутом, а верхню обробляють. Крім того при усушці на деревині утворюються кромочні тріщини і поздовжні розщеплення. 
Щоб притупити гострий край бруса його вставляють у V-подібний паз на передній частині платформи і виконують проводку. 
На деяких моделях їх може бути три, різної глибини, кожен з них не дозволить зняти більше, встановленого порога.
Однак при струганні вузьких рейок вони можуть заважати (легко “втратити” площина).

Як регулювати кількість знятого матеріалу?

Над передньою майданчиком платформи більшості електричних рубанків встановлюють грибообразной рукоятку, у можливості якої крім управління рухом входить зміна положення по вертикалі передній частині платформи щодо задній.

На внутрішній стороні алюмінієвої підошви відлитий стакан, в якому розташована пружина зі сточеними торцями. Стакан щільно входить в циліндричну втулку на корпусі. 
При закручуванні передньої рукоятки, яка служить регулювальним гвинтом, підошва піднімається вгору, звільняючи місця для захвату матеріалу ножами.
В нульовому положенні всі чотири краї обох підошов повинні знаходиться в одній площині; при установці на повірочну лінійку зазор повинен бути відсутнім.

Регулювання опускання може бути плавне або ступеневе, коли за один оборот регулятора ножі виступлять на 3 мм, пройшовши до 60 ступенів фіксації з кроком 0,05 мм (у різних моделей величина опускання, кількість ступенів і крок регулювання глибини відрізняються).

Перемикання механізму має бути відносно тугим, щоб при виконанні проводки встановлені значення випадково не збивалися.

Ножовий блок.

Конструкція барабана електрорубанком по дереву різних виробників відрізняється і залежить від типу застосовуваних ножів. Вони діляться на твердосплавні і швидкорізальні.
Перші, виконані у вигляді вузьких смуг. У 75-х і 82-х ширина 5,5 мм, а товщина 1,1 мм і вони переворачиваемые. 
Коли столяр відчуває, що зростає опірність при проводці, падає швидкість і двигун перегрівається необхідно поміняти сторону або замінити. Такі ножі не перезатачиваются, на відміну від виготовлених з HSS-сталі. Їх ширина вже суттєвіше: 29 мм, вони товщі і мають регулювальні отвори.

Кращі професійні електричні рубанки випускає Makita, японська компанія, яка розробила конструкцію даного електроінструменту. На моделях з 82-му барабаном можна встановлювати як швидкорізальні ножі HSS, так і твердосплавні HM. Інші виробники встановлюють тільки однорідні ножі.

 

Пристосування і додаткові можливості.

Стаціонарна установка. Електрорубанок-перевертиш.

В корпусах деяких моделей передбачають чотири отвори з внутрішнім різьбленням. У них встановлюються опорні ніжки, які зворотною стороною фіксуються на підставці. Захист ножового валу забезпечує підпружинена пластиковий захист. 
Всі елементи конструкції затягуються кріпильними елементами з гайками баранчиками, без додаткового інструменту. Виходить малогабаритний переносний стругальний верстат для невеликих, дощок, рейок і вирішення ситуацій, коли незручно або довго закріплювати заготовку.

Дошка подається на опорну поверхню рубанка і проштовхується вперед. Захисна пластина в момент упору торцем заготовки відходить убік, звільняючи їй місце і оголюючи ножовий вузол.

У різних виробників конструкції по своєму унікальні. Але яке б виконання не мала підставка: розбірний варіант з штампованих деталей або чавунна лита монолітна, її головне призначення зробити інструмент нерухомим при подачі на нього оброблюваного матеріалу. 
Недоліком такого верстатного виконання є коротка платформа для базування довгих дощок і неможливість отримати чітку прямокутність кутів.

Опорна п'ята для захисту від зупиняються ножів.

Висувний елемент в задній частині корпусу електричного рубанка. Пружина завжди намагається виштовхнути його з поглиблення в підошві. 
Коли починається стругання і опорна частина ковзає по поверхні, п'ята впирається у торець заготовки і ховається всередину. 
Піднявши за рукоятку або закінчивши роботу можна не чекати поки ножі зупиняться, а відразу ставити інструмент на заготівлю, не боячись, що обертається за інерцією ножовий блок залишить сліди і подряпини. Опора відбувається на п'ятку і передню частину, створюючи безпечний зазор в 3-5 мм. Наявність такої особливості особливо зручно при використанні в маленьких майстернях, коли поставити електрорубанок, крім як на оброблюваний виріб нікуди.

Як вибирається чверть.

Щоб з'єднувати деталі внакладку необхідно з одного боку, по всій довжині, зробити прямокутну щабель.
Якщо в комплекті з інструментом поставляється паралельний упор, то її легко виконати. 
Упор виготовлений із сталевої смуги. Одна частина плоска, вона впирається у торець дошки і ковзає по ній, а на іншій сформовані посилення, що забезпечують прямолінійність. Торець заовален, щоб легко прослизав і не стопорился у дефектних місцях. До звороті приварена Г-подібна напрямна. Фіксується вона гвинтом розташованому в торці інструменту.
Глибина опускання налаштовується підняттям лижі, смуги з загнутим торцем з правій частині корпусу.

Мережевий рубанок опускають на дошку. Ширина зняття стружки, це ділянка ножового барабана не обмежений кутовим упором. Їм інструмент підтискають до торця дошки і по ньому базують напрямок. Горизонтальність забезпечують відкритою частиною опорної платформи. Встановивши глибину разового зняття виконують кілька проводок, поки вертикальний упор не упреться в поверхню.

 

Технічні характеристики.

Потужність електродвигуна і зв'язок з розміром підошви.

Особливості мотора і ширина стругання найважливіші параметри вибору. Ці два значення, разом з величиною знімання стружки за один прохід, визначають призначення інструменту: груба чорнова обдирання деревини будь-якої твердості або фінішне неглибоке стругання в розмір з епізодичним черновим.
Для ножів довжиною 82 мм діапазон потужностей лежить в межах 500 -1500 Ват. Потрібно пам'ятати, що на недорогих китайських электрорубанках вона завищена і не відповідає номіналу.
До того ж велика потужність, це збільшення маси, а вона сприяє втоми рук і втрати точності рухів, наприклад, при струганні на вазі вертикальних поверхонь.

Частота оборотів обертання ножового вала.

У 80% всіх моделей в паспортних даних заявлена величина 16000 оборотів в хвилину. 
Занижений показник 14000, наприклад у Sturm P1011, говорить про те, що призначення моделі глибоке продуктивне зняття деревини по 3 мм за прохід. 
17000 обертів Titan PR9082 характеризують як інструмент здатний створювати гладку поверхню без задирок і відщепів, а потужність 900 Ватт не дасть їм впасти при проходженні проблемних місць.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner