Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
122 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+38 (099)-23-53-100
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Ексцентрикові шліфмашини

Як вибрати ексцентрикову шліфувальну машину.

Даний інструмент володіє найменшою площею впливу на поверхню і замикає ланцюжок шліфувальних машин як класу, оскільки якість виконаної обробки є найвищим.
Він працює з тими ж матеріалами, що і стрічкові та вібраційні шлифовалки. Але, якщо у них в якості оснастки виступає тільки абразивний папір, то ексцентрикова шліфувальна машина більш універсальна. На підошву з липучкою можна встановити ті ж аксесуари, що ставлять на круглу гумову платформу при її установці на дриль і болгарку. Це, переважно, полірувальні насадки: повстяний і фетровий коло, овечий, поролоновий і т. д.

До недоліків можна віднести: 

  • Неможливість шліфування у кутах. Як не старайся, необроблений трикутний ділянку залишиться і допрацьовувати його доведеться вібраційної або руками.
  • Рух тільки з плоским поверхням. Навіть змінивши тверду платформу на саму м'яку дістати до дна невеликого поглиблення не вийде.

 

Ексцентриковий механізм і конструкція.

Опорний вузол орбітальної шліфмашини з закріпленої абразивним папером розташований горизонтально. Перпендикулярно до нього знаходиться ротор з крильчаткою для охолодження (повітря заходить через вентиляційні прорізи в корпусі) і двома підшипниками: верхнім і нижнім.
Нижньою частиною якір встановлюється в ексцентрик. На ньому стоїть алюмінієва втулка з запресованим підшипником. І вже до втулки, з боку підшипника кріпиться гумова платформа з оснащенням.
Між нею і корпусом, по всьому периметру проходить гумовий або пластиковий кожух з манжетным ущільненням. Він не дістає 4-6 мм до оброблюваної поверхні, захищає пальці працюючого і покращує збір пилу в пиловідведення.

Ексцентрик не з'єднаний з тарілкою жорстко і передає їй вібрацію, але не обертання. Завдяки кривошипному пристрою платформу можна покрутити руками і вона буде обертатися (у плоскошліфувальних вона нерухома).
Вісь ротора зміщена на кілька міліметрів від ексцентрика. Від цієї відстані залежить показник осциляції: 2, 3, 5 мм.

Всі підшипники орбітальної шліфмашинки, а особливо нижній, над опорною тарілкою, є найбільш слабкими місцями конструкції і виходять з ладу раніше інших вузлів.
Якщо пропустити час, коли підшипник з-за попадання дрібної деревної пилу стає сухою і починає клинить, то обойма підшипника провертається в посадковому місці ексцентрика. 
Після цього виникає вібрація, рух платформи порушується, вона починає грітися, працювати неможливо і доводиться міняти ексцентрик.

Як після тривалої експлуатації перевірити, що підшипники на ексцентрикової шліфмашини з регулюванням обертів цілі, а не вимагають заміни?

Встановити регулятор частоти обертів в перше положення. Воно відповідає мінімальній потужності і в якоря не вистачить сили провернути посадочне гніздо підшипника, у разі заклинювання.
Включаємо інструмент.
Якщо електродвигун намагається розігнати основу як коло від болгарки (швидке обертання), то необхідно сервісне обслуговування.
При слабкому притисненні рукою шліфувальної опори справного інструменту, вона припиняє обертатися (легкий рух навколо осі є частиною траєкторії через що виникає інерції), потужності мотора не вистачить, щоб її розігнати і відчувається лише вібрація.
Якщо в 1 положенні платформа не прокручується, а орбітальна шліфувальна машинка гуде як трансформатор, значить заклинив один з двох підшипників на роторі.

Рукоятки управління.
Специфіка обробки пристроєм передбачає легке натискання на нього. Управління невеликою інструментом легко здійснювати через одну грибообразной рукоятку. Вентиляційні повітрозабірні грати розташовують так, щоб при будь-якому хваті частина з них не перекривалася.
Більше поширені плоскі моделі, причому на деякі встановлюється і третя, відкидна ручка.
На них реалізовані і керуючі клавіші: пуску, фіксації для тривалого включення, регулювання обертів.

 

Технічні характеристики.

Потужність.

Діапазон цього показника електродвигуна лежить в діапазоні від 240 до 460 Вт. На ексцентрикових шлифмашинках з великим показником буде встановлено не 125, а 150-я платформа. 
Найпотужніші, 600, 750 Ватт, типу Интерскол ЭШМ-150/600Е або Makita BO6040 мають компонуванням схожою з болгаркою: подовжений горизонтальний корпус і бічна відривна рукоятка.
При виборі потрібно пам'ятати, що потужність не є ключовим показником і надаючи більший тиск на рукоятку об'єм знятого матеріалу не збільшиться

Частота обертання оснащення.

На орбиталках без регулювання показник швидкості оборотності валу мотора знаходиться від 10000 до 12500 оборотів в хвилину. З можливістю зміни значень (регулятор у верхній частині корпусу, під пальцем) від 3000 до 14000.

Ексцентриситет.

За рідкісним винятком (у AEG EX 150 ES натискання клавіші збоку корпусу змінює осцилляционные переміщення з 3,2 до 6,4 мм) цей показник не регулюється.
Вибираючи для себе кращий орбітальну ексцентрикову шліфувальну машину користувач орієнтується на цей показник в першу чергу. 
Хід ексцентрика більше 5 мм (показник зсуву вертикальної осі основи з абразивною оснащенням відносно осі ротора в сторону) говорить про спрямованість до грубої шліфовки з високою продуктивністю. Від 3,5 до 5 мм до проміжного і до 3 мм до доводочному фінішного.
У технічних характеристиках може бути вказана і амплітуда орбітальних рухів, показник дорівнює подвійному эксцентриситету.

Платформа і спосіб кріплення оснащення.

Опорна тарілка складається з двох частин і є робочим вузлом інструменту, який здійснює обертання по орбіті навколо своєї осі. 
Основа або підкладка, відрізняється по твердості і буває жорсткою (зазвичай у недорогих ексцентрикових шліфмашин) для грубого шліфування, середньої та м'якої (спінений поліуретан), що реагує на всі нерівності оброблюваної поверхні. Добре збалансована не залишає спіралеподібних слідів на матеріалі.

Захисний шар липучка. Наклеюється зверху і служить для фіксації абразивного паперу і захисту м'якої підкладки. 
Будь-який інший спосіб оснащення до платформи складно здійснити технічно (притиски як на плоскошліфувальний неприйнятні) і не забезпечать щільного рівномірного прилягання і міцності з'єднання.
Кількість отворів перфорації: 6 або 8.

 

Додаткові особливості.

Система збору пилу.

Максимальное удаление опилок происходит при подключении пылесоса через патрубок. Автономный сбор, менее эффективный, осуществляется в матерчатый мешок или пластиковый контейнер с фильтром тонкой очистки.
Последний способ более чистый для пользователя при удалении пыли. 
Відходи шліфування орбітальної машинки затягуються повітряним потоком від крильчатки (отвори в платформі і абразивної папері повинні бути суміщені) і рухаються по колу до центру з встановленим фільтром. Через нього виходить чисте повітря. Контроль заповнення відбувається візуально, через прозорий пластик корпусу.

Функціонал деяких моделей може включати: підтримання частоти обертання під навантаженням, комплектацію трикутної тарілкою, плавний пуск, блокування підошви при вимиканні живлення.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner