Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
122 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+38 (099)-23-53-100
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Стрічкові шліфувальні машини

Вибираємо стрічкову шліфувальну машину.

Після попереднього вирівнювання поверхні деревини електрорубанком на площині залишаються шорсткість і хвилястість, які прибираються наступним шліфуванням.
Для цього застосовують вібраційну, орбітальну або стрічкову шліфувальну машину, у яких в якості оснастки використовується абразивний папір. Кожне з цих пристроїв відрізняється конструкційним виконанням, способом впливу на заготівлю, якістю одержуваної поверхні і кількістю знімається за одиницю часу матеріалу.
За останнім показником лідирує стрічковий інструмент: 10-15 грам в хвилину, проти 3-5 у ексцентрикового і 1-2 у вібраційного.
Тому його застосовують для обробки значних площ, в основному в деревообробці, але іноді: будівельники для зашпакльованих поверхонь; на СТО для кузовного ремонту; при виготовленні металоконструкцій для зняття старих ЛКМ і видалення іржі.

 

Конструкція.

Принцип дії і пристрій стрічкової шліфмашинки.

Каркас інструменту з алюмінієвого сплаву. Зовні він закритий пластиковим корпусом, що складається з двох з'єднуються кріпленням половинок. 
Двигун знаходиться у верхній частині, з розташуванням ротора поперек осі платформи. На кінці валу насаджена шестірня, що входить в зачеплення із зубчастим ременем і передає обертання на задній ролик (ремінна передача, на більшості моделей, з лівого боку). Задній, розташований ближче до рукоятки, ведучий, а ведений передній, їм здійснюється регулювання натягу стрічки.

Під час її руху не утворюється вібрація, як при роботі з плоскошлифовальными або орбітальними машинами.

Під'єднання мережевого кабелю зазвичай у верхній частині задньої рукоятки. У місці введення встановлюють гумову втулку, яка трохи віддаляє провід від обертової оснастки. Це роблять щоб при русі назад він не потрапляв під стрічку.

Крильчатка, встановлена на валу мотора, захоплює пил за стрічкою, що переміщається зі швидкістю 120-450 метрів в хвилину і піднімає повітряний потік вгору, викидаючи його через патрубок в мішок.

На більшості стрічкових шліфувальних машинок корпус нависає над переднім роликом. На Vega Professional VL 1050 і VL 1250 спереду встановлена відкидна кришка.
Що дає її піднімання?
Дозволяє зашлифовывать виїмки і плавні западини на габаритних деталях, переходячи від спирання з центральної частини платформи на передній ролик.

Рух можна проводити як уздовж (утримуючи корпус по діагоналі до текстурою), так і впоперек волокон. При поперечному, з'їм вище, але і подряпини проступають сильніше.
При зупинці і затримання в одній точці, шліфувальна машина починає повільно опускатися, утворюючи поглиблення, рівну площі контакту стрічки з поверхнею.

Корпус.

Інструмент досить великий, особливо з стрічкою 610х100 мм Одну сторону, протилежну тій, де встановлено кожух захисту пасової передачі, виконують плоскою. Тоді, рухаючи її вздовж стіни, не залишається необробленої смуги. 
Передня рукоятка широка, не виступає за загальні габарити, задня розташована по осі. Компонування дозволяє з комфортом працювати як правшам, так і лівшам.
На корпусі можуть бути вузли кріплення для пристроїв, наприклад, для фіксації кутового упора. Він потрібен для того, щоб не завалити кромку, новачкам тримати інструмент паралельно площині не завжди виходить.

Установка в перевернутому стані.

Деякі моделі, наприклад, Арсенал ЛШМ-1100ЭС можна перевернути. 
Для цього три контактних верхніх точки (частина задньої рукоятки, передню і частину корпусу над електродвигуном) роблять в одній площині і збільшують площу опори. 
Струбцинами, що поставляються в комплекті, фіксують до верстата.
Тепер можна працювати не впливаючи стрічкової шлифмашиной на заготівлю, а тримаючи її в руках і притискаючи її до обертової оснащенні. Це зручно при зашкуривании дрібних деталей, подправке стамесок і різців.
Площина обертання стрічки паралельна столу.

Рукоятки.

Найбільш зручні передні, закриті П-образні, з можливістю східчастого регулювання під перевагу користувача (важіль відкидається, а потім замикається) і повного складання (притискаються до корпусу).
На професійних стрічкових шлифмашинах прогумована задня, а всі органи управління: кнопка включення, фіксація в натиснутому стані і вузол регулювання швидкості, зібрані поруч, в місці, що дозволяє ними керувати трьома пальцями, не відриваючи долоні.
Форма і виконання рукоятки може дозволити перевернути і встановити на неї інструмент, зафіксувавши в пазах двома струбцинами з комплекту.

Підошва.

У кращих моделях до опорної алюмінієвої частини корпусу прилягає сталева пластина. Вона може кріпиться і через проміжну підкладку, яка забезпечує рівномірний притиск до заготівлі. 
За сталевий, полірованою, легше ковзає внутрішня частина абразивної стрічки.
На недорогих стрічкових шлифмашинах пластик під пластиною, при інтенсивній обробці, плавиться і вминается (особливо в центральній частині, випробовує максимальні навантаження). Домогтися отримання ідеальної площині таким інструментом неможливо.

До недоліків усіх пристроїв можна віднести нерівномірність знімання: сильніше по краях і в місцях прилягання платформи і необхідність постійного переміщення.

Вузол зміни та центрування оснащення.

На всіх моделях він здійснюється відведенням в сторону пружного важеля. Передній ролик підтягується до заднього і утворює простір для зняття старої і надіванні нової оснастки. При поверненні його назад, в бічний паз, пружина відкидає передній ролик, натягуючи стрічку.
Краще, якщо металевий важіль, а накладка на ньому пластикова, широка, щоб не тиснути на палець, з гумовою вставкою. 
Якщо вузол виконаний зручно для користувача, то перехід з абразивної шкурки одного зернистості на іншу відбувається швидко.

Передній і задній опорні ролики стрічкової шліфмашинки, на які натягається оснащення, можуть відрізнятися:
- розмірами (однакові або передній менше); 
- матеріалом виготовлення (передній пластиковий, а задній гумовий);
- конструкцією (циліндричні або з невеликим збільшенням діаметра в центральній частині). 
Центрування стрічки та недопущення її сповзання може бути автоматичним або настроюється вручну з точним регулюванням (здійснюється зміною положення переднього ролика) у вертикальній і (або) горизонтальній площині.

При установці оснащення орієнтуються на стрілки, що показують напрямок обертання, всередині неї і на корпусі.
Неправильно встановлена стрічка буде чіплятися клеєним стиком за матеріал і вийде з ладу.

Маленький передній ролик для близького підведення до стіни.

Якщо цей вузол виконаний як на стрічковій шліфмашини Ryobi EBS800, то при шліфуванні горизонтальній поверхні і підведення носа корпусу до вертикального перешкоди, мертва зона (площа необробленого ділянки) буде мінімальною, що дорівнює радіусу переднього ролика. Більше діаметр, суттєвіше відстань віддалення.
Це дозволяє виключити шліфування поперек волокон, коли підібратися за рахунок плоскою бічною частини можна ближче, але збільшується кількість і глибина подряпин.

Краща стрічкова шліфмашинка з рамкою для точного позиціонування глибини знімання.

На алюмінієвих бічних торцях корпусу выфрезеровано чотири паза, довжиною 15-20 і глибиною 4-5 мм, розташованих під гострим кутом до поверхні. 
Рамка, що є базою і опорою, выштампована з цілісної сталевої пластини. Утворює замкнутий контур з ребрами жорсткості, регулятором глибини опускання і чотирма виступаючими всередину штифтами. Саме вони входять в бічні поглиблення на корпусі і шліфмашина займає фіксоване місце на рамці.

При установці на заготівлю її нижня площина спирається на поверхню, а інструмент зависає, не доторкаючись стрічкою до заготовки. 
При обертанні підпружиненого регулятора машина опускається вниз і злегка відходить назад, за рахунок бокових прорізів. Встановлюючи глибину, регулюється з'їм і можна вирівнювати поверхню деревини. Якщо десь є горбки, то вони знімуться, але рамка не дасть поглибиться нижче основної площини.

Приклад застосування її по металу, а не по дереву.

Фіксуємо двостороннім скотчем на верстак сталеву смужку завтовшки 2 мм Налаштовуємо таку ж глибину відведення платформи. Тепер можна рівно вивести однакову товщину. Вона скрізь буде мати один розмір, тому, що під час роботи оператор, навіть при бажанні, не зможе відхилити площину вліво-вправо, вперед-назад.

На цьому переваги таких пристроїв не закінчуються. Деякі моделі мають змінюване положення рукоятки і можливість перевороту. 
Розгортаємо стрічкову шліфмашинку на 180 градусів, відкидаємо рукоятку, впираємось її в торець столу, вона не дасть йому рухатися вперед і отримуємо шліфувальний верстат з опорним столиком (його роль виконує рамка, на яку можна покласти габаритні заготовки). 
Нерухомість підстави фіксується струбцинами.

 

Технічні характеристики.

Потужність і вага.

Перший показник знаходиться в діапазоні від 150 Ватт (Proxxon BBS/S) до 1350 Ват у Ryobi EBS1310VFHG. Чим вище значення, тим більше габарити встановленої стрічки і мотору легше перенести вдавлення від рук користувача.
Однак сильний натиск не спосіб ефективного шліфування стрічкової машиною. Електродвигуну важко розвинути необхідні оберти; оснащення прижимаемая з зусиллям до підошви, викликає її перегрів.

Зменшити вагу інструмента, при його розробці, не намагаються. На відміну від більшості інших пристроїв його не потрібно тримати на вазі. Користувачеві потрібно лише визначати місце знімання і переміщати в потрібному напрямку по заготівлі.
Вага більшості моделей лежить в діапазоні: 2,8-4 кг (Ryobi EBS-1310V з рамкою 6,4 кг).

Швидкість обертання оснащення.

Якщо машину беруть для конкретних завдань, то при виборі дивляться на обороти обертання, діапазон яких лежить від 220 в хвилину (Енергомаш ЛШМ-85730) до 500 (Sturm BS8512P Professional).
Для універсального застосування від акуратною фінішної обробки до грубого швидкого знімання або обробки пластику, який може плавиться, дивляться на наявність функції регулювання.
Вона також не у всіх однакова. Діапазон у Vega Professional VL1250 120-380; у Ryobi EBS750 150-320, а у популярній професійної стрічкової шліфмашини AEG HBS1000E 240-450 метрів в хвилину.
Яка швидкість і потужність не була у інструменту його не включають встановленим на деталь, а тримають у руках і підводять до заготівлі. У зворотному випадку він, зі швидкістю 15-28 км/год поїде від користувача.

Розміри абразивної стрічки.

533х75, 457х75, 610х100 найбільш застосовувані. Вибирати модель потрібно орієнтуючись на них, хоча б тому, що потім не виникне проблем з купівлею оснастки. Такі розміри з асортиментом за розміром зерна є у всіх інструментальних магазинах.
Якщо сама шліфмашина володіє якимись значущими перевагами, то можуть виникнути труднощі із придбанням стрічки. 
Наприклад, на Black & Decker SR 500 E встановлюють 510х75 мм, на Metabo Ba4350 575х75 мм, а на Skil 405H 560х100 мм.

Имеет смысл обращать внимание и на размер опорной пластины. В ряде случаев удобно, чтобы её площадь, за счёт длины, была больше. 
Это позволит избавляться от ступенек при обработке: под ней лента плотно прилегает к поверхности, а на свободном участке (от края опоры до ролика) нет такого контакта. 
Расстояние без опоры ленты о платформу, спереди, у некоторых инструментов (Ryobi EBS 9576 V/F) может достигать 5,5 см.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner