Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Вібраційні шліфувальні машини

Як вибрати кращу плоскошлифовальную машинку.

Гладку шліфовану поверхню можна отримати використовуючи різний електроінструмент. Один це зробить швидко, але грубо; інший якісно, але довго.
Болгарка агресивно здирає поверхню пелюстковими дисками; стрічкової проходять відразу після фуганка, обробляючи великі проструганные поверхні, але їй не доб'єшся фінішної доведення, де лідером по чистоті і відсутності подряпин є ексцентрикова.
Плоскі вібраційні машинки відносяться до категорії доводочних. Робота з ними монотонна, трудомістка, але дозволяє домогтися якісної остаточної шліфовки. Навіть якщо поверхня буде не такою ідеальною, як після орбітальної, але всі кути, завдяки прямокутній платформі, будуть ретельно пройдені і їх не потрібно буде допрацьовувати вручну.

 

Конструкція і особливості плоскошліфувальної машини.

Над платформою, з зафіксованим абразивом, вертикально встановлений електродвигун. Обертаючись він впливає на ексцентрик і надає підошві від 6000 до 22000 коливань в хвилину; зворотно-поступальний рух відбувається з величиною коливального контуру до 2 мм.

Платформа.

Прямокутна або квадратна, що дозволяє обробляє “закриті” кути і мертві зони, недоступні іншим видам шліфувальної техніки. 
Розміри підошов можуть бути самими різними: 90х150, 90х183, 115х115, 115х225, 93х228, 112х102, 114х140 мм. З укрупненням габаритів, збільшується і потужність встановленого електродвигуна. Єдиного стандарту не існує, але чим вона менше, тим легше обробникові маневрувати однією рукою і добиратися до важкодоступних ділянок на заготовках із складною формою.

Платформа недорогих вібраційних плоскошліфувальних машин виготовляється з пластику. У інструменту класом вище і професійного із алюмінієвого сплаву. 
Пластикова підошва легше в експлуатації, їй комфортно шліфувати на вазі і працювати однією рукою, зате пристрої з геометрично правильної, литої металевої основою будуть точніше виконувати завдання.

Краще, якщо накладка, до якої фіксується наждачний папір, буде з мелкопористого полімеру з високим опором стиранню. Він ефективніше, ніж м'яка, але суцільна гума, передає вібрацію на поверхню заготовки, забезпечуючи краще прилягання оснастки. 
Це особливо помітно, якщо застосовується вібраційна шліфмашинка для автомобіля при обробці радіусів заокруглень крил, капотів, багажника і т. д.

Інструмент з дельтавидній платформою також відноситься до групи плоскошліфувальних. Його передній трикутний край, у вигляді широкого прасування, загострений, завдяки чому можна детально опрацювати дрібні елементи складних форм. Наприклад, їй зручно виконувати реставраційні роботи зі старими меблями.

Деякі виробники, на базі вібраційних, створюють багатофункціональні моделі, з кількома змінними підошвами, що відрізняються розмірами, формами і матеріалом виготовлення. Кругла для фінішної поліровки, прямокутна для шліфування, багатогранна для незручних складних місць.

Рукоятки для управління.

За їх кількістю пристрої умовно діляться на одноручні і дворучні. Компонування друге, у більшості моделей стандартна. 
Передня, грибоподібна служить для завдання напряму. Задня подовжена, відкритою чи закритою П-подібної форми, для штовхання при доданні руху; на ній же знаходиться клавіша пуску і її блокування для тривалої роботи. 
Їх габарити спереду і з боків завжди обмежені межами платформи, в зворотному випадку виконати роботи в кутах стін не вийде.

На професійні вібраційні шліфувальні плоскі машинки встановлюють і додаткову змінну третю рукоять з регулюванням положення. Це дає користувачеві урізноманітнити варіанти хватів при тривалій обробці.

У версій подорожче, ручки і частини корпусу двокомпонентні, покриті, приємною на дотик, з м'якою гумою, частково знімають вібрацію.

Затискачі і фіксація абразивного паперу.

Спосіб кріплення расходника може бути на липучці, або за допомогою затискачів. 
Другий спосіб практичніше, оскільки дозволяє застосовувати не фірмову, порізану під розмір оснастку з вирізаними отворами для пиловидалення, а звичайні листи наждачного паперу з рулону.
Встановивши одну частину папери фіксатор на вузькій стороні підошви, її натягують і затискають другим підпружиненим зажимом.
Планки системи кріплення у професійних моделей мають зручні прогумовані накладки.

Система видалення відходів плоскошліфувальних машинок.

Шліфування деревини, металу, шпаклівки, каменю і композитних матеріалів, так само як і зняття старого ЛКП та іржі, копітка і пильна робота. Зменшити кількість найдрібніших частинок відходів в повітрі допомагають пасивні і активні системи. 
Пил видаляється завдяки підключеному шланга пилососа або за рахунок дії крильчатки, надягнутої на якір двигуна. Вона спрямовує потік повітря в знімний мішок або пластиковий контейнер (прозорий пластик, дозволяє стежити за ступенем наповнення і оперативно його очищати).

 

Характеристики та особливості.

Вибираючи для себе кращий вібраційну машину користувач дивиться на розмір платформи, амплітуду коливань, частоту ходів, потужність електродвигуна, вага пристрої, закладені функції, наприклад антивібраційну систему з противагами.

Амплітуда ходу основи і швидкість, з якою електродвигун впливає на ексцентрик, знаходяться в співвідношенні. Розмір коливального контуру більшості моделей лежить в межах 2-3мм при 10000-16000 оборотах в хвилину.
Якщо амплітуда коливань збільшується до 5 мм (груба чорнова обробка з великим зняттям верхнього шару), то швидкість зменшується до 6000. При зменшенні коливального контуру до 1,6 мм (акуратна фінішне шліфування), швидкість може зрости до 20000 і більше.

  • Система регулювання частоти коливань (не на всіх моделях), підвищує експлуатаційні властивості плоскошліфувальний машинки.
  • Перемикач зазвичай встановлюють в виступаючій частині передньої грибоподібної рукоятки. 
  • Розташування може бути в торці або зверху. 
  • Зверху зручніше, це дозволяє майстру бачити установче положення колеса регулювання і змінювати швидкість пальцем не відриваючи долонь від корпусу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner