Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Лещата

Лещата — це важливе пристосування в оснащенні будь-якій майстерні, оскільки працювати з деталями навісу в більшості випадків просто неможливо. Лещата є універсальним пристроєм, що здатне утримати будь-які заготовки з самих різних матеріалів. З часом для роботи в майстерні найчастіше з'являються другі і навіть треті лещата, спеціалізовані під конкретні завдання, наприклад, столярні, ручні або граверні (художня обробка металу) або машинних (для робіт зі свердлувальним і свердлильно-фрезерним верстатом) і так далі.

Слюсарні лещата

Такі лещата потрібні для обробки металу, оснащені змінними накладками на губках. На підставі слюсарних лещат, як правило, є спеціальна площадка-ковадло.

У багатьох моделях слюсарних лещат станина складається з основи і особливого поворотного диска, який оснащений «вушками» для установки на верстат. З'єднання гвинтом по центру або ж знизу є другий диск (або кільце), який скріплюється гвинтами зі станиною. Під час ослаблення гвинти відпустять кільце, і ви зможете повернути станину. При затягуванні встановлений поворотний диск затискається між станиною та кільцем, лещата міцно фіксуються. Ці лещата можна повертати навколо вертикальної осі, тому їх називають поворотними.

Є поворотні лещата з 2 рухомими губками. Також є лещата з двома парами губок. Друга пара губок потрібно для захоплення різних круглих предметів і спрямована в протилежну сторону. Для того щоб задіяти другу пару губок необхідно повернути циліндр на 180°. Можна фіксувати губки і в проміжних положеннях. Лещата, які обладнані механізмом спільного обертання губок навколо горизонтальної осі ще називають циліндричними поворотними, оскільки ближня до станини пара губок переходить в циліндр, встановлений в отворі станини.

Для слюсарних лещат важливим є високе зусилля затиску, ось чому коли ви бачите модель таких лещат з трикутної метричною різьбою на ходовому гвинті, не варто її купувати.

Лещата слюсарні пригвинчують до краю столу.

На станині лещат часто буває плоский виступ (ковадло) для проведення нескладних робіт. Ковадло є дуже корисним доповненням.

Найважливішими характеристиками слюсарних лещат є ширина і найбільша розбіжність губок, вага пристрою.

 

Настільні лещата

Такі лещата застосовуються для різних тонких робіт, ремонту будь-радіоапаратури, складання дрібної техніки. Такі лещата ще називають малими слюсарними лещатами. Випускаються лещата із сталі або чавуну. Деякі моделі таких лещат замість плоскої знизу станини обладнані відлитої струбциною, яка дозволить пригвинтити інструмент до краю столу.

Малі тиски не обладнані змінними накладками на губках. У ряді моделей малих лещат зустрічаються гвинти метричні.

Маленькі неповоротні лещата мають шириною губок до 50 мм і часто називаються ювелірними, хоча відмінно підходять для різних слюсарних робіт. Такі лещата використовують електрики та столяра.

 

Граверні лещата

Такі лещата застосовують для художньої обробки металу. Лещата мають кілька важливих особливостей. Так, станина лещат знизу закінчується кулею, який для роботи затискається у відповідній частині. Відповідна частина кріпиться до столу. Це дозволить нахиляти і повертати всю верхню частину лещат з затиснутою деталлю в будь-яку сторону.

Друга особливість конструкції граверних лещат — при змиканні і розсуванні губок вони одночасно переміщаються від центру в обидві сторони. Так, середина запчастини будь-якого розміру завжди буде посередині лещат.

Лещата застосовуються граверами, використовуються на збройових заводах.

 

Шрабкугели

Такі лещата використовують ювеліри для тонких робіт. Лещата являють собою важкий чавунний або сталевий куля, у верхній частині якого є нерухома отфрезерована губки лещат, а також спеціальні направляючі і місце рухомий.

Шрабкугель не кріплять до верстата, він лежить на спеціальній шкіряній подушці, яка набита піском або в поглибленні підставки з дерева. Як і граверні лещата, шрабкугель дає можливість повертати деталі в будь-якому напрямку. Вага таких лещат від 5 до 15 кг.

У деяких моделях даних губки лещат зверху оснащені отворами для встановлення упорів (кріплення крихких предметів неправильної складної форми).

 

Стуловые лещата

Такі лещата кріпляться до ніжок столів. Особливість таких лещат в тому, що губки знизу з'єднані спеціальним шарніром і сходяться не паралельно, а з певного радіусу.

Такі лещата використовуються в пересувних ремонтних майстерень.

 

Ручні лещата

Дані лещата застосовують для закріплення малих і незручних за формою деталей. Лещата бувають 2 типів.

Одні складаються з 2 сталевих губок, перемички, обладнаної гвинтом і рукояті. Обертання рукоятки ввірчує конус між хвостовиків губок, що дозволяє останнім сходиться. У таких лещатах гвинти метричні, оскільки прикладені зусилля порівняно невеликі.

Інші виглядають як замикаються плоскогубці, які обладнані важільним механізмом, відмінно фіксує губки. Завдяки підібраному фахівцями поєднанню довжин важелів і кутів, зусилля стиснення може доходити до сотні кілограмів.

 

Столярні лещата

Такі лещата істотно відрізняються від всіх інших лещат. Чавунна станина столярних лещат кріпиться до верстата знизу. Варто відзначити, що крім ходового гвинта лещата обладнані парою направляючих гладких стрижнів.

Нерухома губка в таких лещатах — це край верстата, рухлива губка дерев'яна. Рухлива губка кріпиться до металевого каркаса.

 

Трубні і ланцюгові трубні лещата

Застосовуються лещата такого типу слюсарями, під час монтажів трубопроводів і так далі. Лещата обладнані чавунною або сталева станиною, яка схожа на вертикальну рамку. Губка переміщається по рамці вгору і вниз. На губці можуть бути різні змінні накладки. Затискний гвинт лещат розташований вертикально.

Установка лещат на верстак допомогою болтів.

Основна характеристика лещат — найбільший діаметр зажимаемой труби, але може мати значення і найменший мінімальний діаметр зажимаемых труб.

Ланцюгові трубні лещата — це різновид трубних, які відрізняються великим максимальним діаметром зажимаемых труб. Також такі лещата дозволяють затискати будь трубопровідну арматуру. Замість верхньої губки лещат обладнані спеціальною ланцюгом, який накидається на трубу зверху і натягується рукоятку з допомогою встановленого ексцентрика. Станина обладнана нерухомої V-подібної нижній губкою, монтується до верстата болтами.

Варто відзначити, що в ланцюгових трубних лещатах труба затискається більш надійно, виходить менше дефектів від затиснення, можна фіксувати не зовсім круглі вироби (фітинги, трійники і так далі).

 

Верстатні (машинні) і крестовинные машинні лещата

Такі лещата служать для роботи на будь-свердлильних і фрезерних верстатах. Лещата обладнані сталевими як станиною, так і рухомий губкою.

Якісні моделі таких лещат оснащені змінними накладками з V-образними пазами, які дозволяють проводити вертикальний і горизонтальний затискач деталей циліндричної форми.

Лещата з плоскою нижньою частиною, на станині практично по всій довжині є 2 бічних виступи, оснащених прорізами для установки на стіл фрезерних і свердлильних верстатів.

Також позови можна кріпити болтами безпосередньо до верстата.

Крестовинные машинные тиски — это гибрид машинных тисков и фрезерного стола. Станина таких тисков имеет несколько частей, которые соединены направляющими и специальными ходовыми винтами, что позволяет перемещать зажатую деталь по 2 осям.

 

Производственные тиски

Для зажимов крупных запчастей либо во время массового производства применяются пневматические или гидравлические тиски, подвижная губка которых перемещается посредством не ходового винта, а давлением сжатого воздуха либо жидкости, которые подаются в цилиндр.

Такі лещата бувають слюсарними, станочными, але замість гвинта вони обладнані гідравлічними або пневматичними циліндрами.

Синусні лещата потрібні для точної установки запчастини під певним кутом, що необхідно для фрезерування або свердління отворів.

Інструментальні лещата використовуються спільно зі шліфувальними верстатами. Такі лещата мають дуже точної паралельністю площин і перпендикулярностью сторін, що необхідно при розташування оброблюваної запчастини на верстаті.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner