Шабельні пили
Як вибрати кращу шабельну пилу.
Порівнюємо можливості.
В стаціонарних умовах майстерні застосовують певний, спеціалізований для виконання конкретної задачі, інструмент. При виїзних роботах, демонтаж конструкцій, проведення ремонтів ці завдання завжди різнопланові. Відрізняються матеріали, умови, положення в яких необхідно їх виконати і звичні в столярній, плотницком або слюсарній справі пристрої можуть виявитися безсилі, потрібний інструмент з великими можливостями.
Болгарка або шабельна пила?По швидкості різання кутової шліфмашини, оснащення якої обертається зі швидкістю до 11000 оборотів в хвилину, немає рівних серед ручного електроінструменту. Проте бувають ситуації коли продуктивність відходить на другий план.
Рез виступаючих частин урівень з поверхнею.
Виконати його болгаркою неможливо. Бортик кожуха або торець шпинделя з накрученою гайкою фіксації буде впиратися в стіну або підлогу. Якщо встановити диск паралельно площині, то залишиться невеликий не зрізаний виступає фрагмент, а якщо коло нахилити, то буде пошкодження поверхні і косою торець зрізу.
З шабельної пилкою все простіше. Встановлюють полотно довжина якого перевищує діаметр або ширину потоків об'єкта. Інструмент підводять таким чином, щоб бічна площину пилки зігнулась, але лежала на площині і проводять пиляння урівень.
Безпека робіт.
Різати шліфмашинки можна лише у положенні коли контролюється положення площини диска в прорізі. Якщо її нахилити убік від осі, то відбудеться миттєве руйнування кола або заїдання його, з різкою зупинкою і вириванням болгарки з рук.
Контролювати положення інструменту при утриманні його вище грудей, особливо при піднятті над головою, неможливо, а значить різати небезпечно.
Шабельні металеві полотна, на відміну від абразивних армованих кругів, не можуть зруйнується. Рухаючись зі швидкістю до 3000 ходів в хвилину вони можуть деформуватися, при перевищенні изгибающей навантаження, і заклинити, але не завдадуть шкоди користувачеві.
Інші особливості переваг використання шабельних пив.
Високі обороти обертання оснащення кутової шліфмашини викликають рясне кількість іскор, здатних викликати займання і, при попаданні яких на ряд поверхонь, залишаються сліди.
При різанні металу в повітря піднімається абразивна пил, викликана руйнуванням диска, а при роботі з бетоном в повітря піднімається величезна кількість дрібнодисперсної суміші.
При пилянні легких бетонів шабельної пилкою пилу значно менше, а при обробленні стали її немає взагалі; відходи пиляння досить великі і відразу падають вниз.
Резка алюмінію, мідних сплавів і інших легких металів відбувається дуже легко, на відміну від болгарки, диск якої, при їх нагріванні і наступному розширенні, в'язне.
Електроножівкою без найменшого задимлення, запах фарби та обгорання можна кроїти на частини рулонні і листові матеріали: пластик, гуму, пароніт, фанеру, шифер і т. д.
Що краще електролобзик або шабельна пила?Особливістю конструкції цих двох інструментів є затискання полотна в одній точці.
При пилянні тонкостінних конструкцій, коли місце виходу пилки з матеріалу не надто віддалене від вузла фіксації лобзик може виконувати відносно точні різи, перпендикулярні поверхні. Радіуси поворотів, при криволінійних проходах, завдяки малій ширині полотна, також мінімальні.
У шабельної пили довжина оснастки може досягати 50 див. Чим глибше вона буде проникати в товщину матеріалу, тим сильніше відхилення від вертикалі і менше керованість.
Не дуже акуратні надрізи і висока потужність електродвигуна визначають її призначення: демонтажні та загальнобудівельні роботи без чіткої спеціалізації та практичного застосування в столярні вироби.
До переваг електроножівка можна віднести:
Високу продуктивність (великі зуби зрізають, захоплюють і викидають більше відходів пиляння).
Широкий спектр распиливаемых матеріалів. Електролобзиком не працюють з легкими бетонами або з товстими багатошаровими сендвіч панелями.
Конструкція і основні вузли.
Більшість моделей мають горизонтальну компонування.
Стандартний хват: права рука утримує задню закриту рукоятку і управляє інструментом, а передня підтримує знизу або збоку корпус редуктора і допомагає.
Електродвигун розташований вздовж осі. На кінці ротора розташований черв'як, що входить в зачеплення з косозубой шестірнею. На ній встановлений ексцентриковий шарнір, який передає рух повзуна. На повзуні зафіксований вузол затиску пильного полотна.
Що дає така поздовжня конструкція?
Здатність проникати в обмежені простору, що важливо для інструменту з демонтажних призначенням.
Типовий приклад: видалення арматури в невеликому отворі для проходу каналізаційного стояка у залізобетонному перекритті.
Представляє сталеву деталь, встановлену в торці інструменту, з отвором для ходу пилки.
Виконує три основні функції:
1. Є упором, який ковзає вздовж оброблюваної поверхні і дозволяє уникнути ривків спрямованих уздовж осі шабельної пилки.
2. Допомагає максимально виробляти ресурс витратних матеріалів. При пилянні задію частину полотна, максимально наближену до точки її фіксації. Знос зубів в цій частині максимальний. Змінюючи положення черевика можна задіяти в роботі інші не задіяні ділянки пилки.
3. Обмежує глибину входу оснащення матеріал, що особливо важливо при проведенні не наскрізних, а глухих пропилів.
Упор фіксується на шарнірі і може трохи нахилятися (зазвичай від -15 до +25 градусів), що дозволяє при проведенні підлаштовуватися під особливості форми заготовки.
Виконується жорстко зафіксованим або з можливістю висуватися вперед в кілька фіксованих положень.
Патрон шабельної пилки може бути видимим зовні, як у Einhell Home TH-AP-650 E або закритим всередині корпусу, як у Ryobi ERS80VHG.
Його пристрій у різних виробників відрізняється. Одним із найбільш зручних механізмів вважають систему Fixtec, що встановлюється на AEG, Ryobi, Milwaukee. Великим пальцем піднімається підпружинена засувка і вставляється або витягується пиляльне полотно. Заміну зручно проводити як замасленными руками, так і з надітими робочими рукавичками.
Технічні характеристики і особливості.
Кількість ходів пилки.У більшості моделей змінюється в діапазоні від 300-800 (нижня межа) до 2700-3500 ходів в хвилину.
Регулювання дозволяє вибрати оптимальний режим під кожен матеріал, що розрізається.
Якщо до прямолінійного осьового ходу полотна (вперед / назад) додати вертикальне рубляча рух, то за рахунок кращого виходу відходів пиляння збільшується швидкість проходки.
Зубці оснащення направлені до інструменту і розпил відбувається коли вони рухаються до нього, а не від нього. Частина зубів не виходять за межі заготівлі та тирси, особливо від мокрої деревини, важко покидати пропив. Збільшується тертя, пилка нагрівається, розширюється, починає расклиниваться в прорізі.
Орбітальний хід штока піднімає полотно, при русі вперед, а при зворотному русі виштовхує тирсу.
Дворучні більш універсальні. Їх вибирають будівельники, установники вікон, сантехніки. Вони довші (до 48 см); могутніше (до 1300 ватт); важче (до 4,5 кг); володіють більшою амплітудою ходу штока (до 32 мм) здатні пропилювати деревину діаметром до 300 мм
Вибираючи хорошу шабельну пилку для будинку найчастіше зупиняються на компактних одноручных моделях.
Минимальная вибрация при возвратно-поступательном движении полотна позволяет работать ей вытянутой рукой, что чаще всего необходимо при работе в саду на стремянке. Легким корпусом проще манипулировать в пространстве и подстраиваться под траекторию разметки.
Мощности электродвигателя хватает для установки оснастки длиной до 200 мм, но этого достаточно при выполнении большинства бытовых работ.
- Гачок на корпусі. Дозволяє зачепити інструмент за поручні, драбину або скобу на поясному монтажному ремені та звільняє руки.
- Запобіжна муфта. Служить для уникнення різких ривків при заклинюванні пилки, захищаючи і редуктор, і користувача.
- Додаткова рукоятка з можливістю повороту навколо корпусу. Покращує управління важкими моделями дворучних шабельних пив.
- Ударостійкий корпус. Деякі виробники гарантують цілісність інструменту при падінні з півтораметрової висоти.