Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Теплове обладнання

Яка теплова гармата краще.

Електричні тепловентилятори для гаража, будинку і обігріву приміщень.

Не у всіх будинках встановлюють централізоване опалення. Для деяких об'єктів, які використовуються нерегулярно, наприклад гаражі, досить встановити обігрівач, який буде включатися лише по мірі необхідності.
Електрична теплова гармата протягом 2-3 хвилин виходить на робочий режим експлуатації, що зручно при її установці в складах, призначених для постійних завантажень – выгрузок продукції та інших місць з використовуваними дверима.

Незалежно від джерела енергії: електроенергія, пропан-бутанова суміш або дизельне паливо, теплові гармати більш ефективні в промислових приміщеннях з великою кубатурою простору, порівняно зі стаціонарними радіаторами опалення, розташованими по периметру стін. 
Для кращого обігріву приміщень з висотою стін від п'яти метрів дане обладнання застосовують спільно з напрямними вентиляторами, які рівномірно перемішують повітря, подають вниз накопичується тепло і зменшують різницю температур у підлоги і стелі, яка при висоті стель десять метрів може становити більше двадцяти градусів.

Що краще електрична теплова гармата на 220, 380 вольт, дизельна або газова?

Переваги тепловентиляторів від розетки.

Можливість експлуатації усередині житлових і виробничих приміщень, де люди перебувають тривалий час.
На відміну від газових і дизельних установок прямого нагріву не вимагають періодичного провітрювання на видалення повітря з залишками продуктів горіння.

Опалення окремих зон.
Теплогенератори на солярці і пропан-бутанової суміші не виготовляють потужністю менше 20 і, відповідно, 10 кВт. Це не зручно коли потрібно нагріти не все приміщення, а його окремі ділянки.
Недорогі електро теплові гармати 2, 3 і 5 кВт встановлюються в різних зонах і дозволяють спрямувати не сильний потік повітря безпосередньо на працюючого. 
Такі обігрівачі застосовують і для інших локальних завдань, наприклад, в неопалюваному гаражі для швидкого прогріву підкапотного простору перед запуском двигуна автомобіля.

Малий вагу і мобільність.
Популярна модель Дніпро-М на 3 кВт важить всього 4,6 кВт. Тепловентилятори від мережі інших виробників також набагато легше, ніж пристрої на газі і дизельному паливі мінімальної потужності.

Ефективність і високий ККД електричних теплових гармат будь-якої потужності від 2, 3 до 15 кВт.
Крім доступності джерел живлення до переваг використання відносять практично повний перехід споживаної електроенергії в тепло: не тільки від роботи спіральних тенів, але і від нагрівання корпусу вентилятора і навіть втрат в комутуючих контактів.

Недоліки.

Самий основний, обмежує масове і тривале застосування електрообігрівачів, як для будинку і гаража, так і для промислових приміщень, це собівартість однієї отриманої калорії тепла. Вона в рази вище, ніж у газової та дизельного обладнання.

Максимальна потужність тепловентиляторів на 380 вольт в лінійці більшості виробників обмежена 30 кВт, а з нею і можливість використання для великих площ.

Місце дислокації: тільки всередині будівлі (бояться попадання води), на відміну від дизельних обігрівачів, які можна встановити зовні і знизити шумове навантаження на працюючих.

Неприємний запах при роботі електричних теплових гармат тепловентиляторів.
При роботі в гаражах, майстернях та інших виробничих приміщеннях в повітрі присутній: пил, аерозолі з балончиків, розчинники від фарби і пари різних технічних речовин. У дизельних і газових установках вони згоряють в струмені полум'я і якщо обладнання непрямого нагріву, то минаючи приміщення викидаються в атмосферу.
У електричних пари і дрібні частинки осідають на розпечених тенах, згорають і викликають появу специфічних запахів.
Тривала робота тепловентилятора сприяє зниженню вологості в приміщенні і при показнику нижче 40% у людей відчувається дискомфорт, сухість і першіння в горлі.

Пристрій і основні елементи конструкції.

На ніжках або опорної підставці встановлений сталевий корпус. Зверху нього транспортувальна ручка (на промислових моделях їх дві: спереду і ззаду) і власники шнура живлення.
У передній частині обігрівача, на спеціальній арматурі, кріплять нагрівальні елементи позаду яких встановлений вентилятор, здуває з них утворюється тепло.
Блок управління складається з: клавіші живлення, перемикач режимів і рукоятки терморегулятора розташовують у нижній частині. Таким чином виключають його постійне нагрівання / охолодження, а значить ослаблення і окислення контактів.

Електрична теплова гармата: кругла або квадратна? Яка краща?

Вибираючи тепловентилятор користувач рідко дивиться на пристрої корпусу. Він може бути зігнутий з вуглецевої, оцинкованої або нержавіючої листової сталі. 
У моделях для будинку встановлюють екрануючий кожух, який не дає нагрітися зовнішньої поверхні вище 50 градусів і виключає опіки при контакті.

У більшості круглих обігрівачів тени встановлені на віддалі від центру, у внутрішніх стінок, тому що максимальний потік повітря від вентилятора спрямований по краях крильчатки, уздовж екрануючого корпусу. Потік проходить між вигинів тена і завдяки спрямованої циліндричною формою корпусу має велику далекобійність.

Якщо форма квадратна або прямокутна, то частина енергії витрачається на марне перемішування повітря всередині кутів, сила потоку слабшати, а зона розсіювання збільшуватися.

Таким чином круглу теплову гармату можна рекомендувати для концентрованого, більш точкового впливу і коли люди знаходяться на віддаленні від тепловентилятора. 
Модель в квадратному корпусі, крім можливості настінної установки, краще для квартир, будинків, кіосків та об'єктів, де людина буде знаходиться в безпосередній близькості від пристрою.

Що дає регулювання кута нахилу?

Прямокутні нагрівачі виготовляють без можливості зміни положення.
У круглих, за рахунок шарнірів, можна коректувати кут нахилу корпусу. 
Це зручно коли обладнання застосовують на будівельних майданчиках: потік піднятого вгору сопла не захоплює з підлоги пил і дрібне сміття.

Призначення решіток в конструкції.

Виготовлені з мелкоячеистой сталевої сітки або дроту сталеві решітки служать не тільки елементом дизайну. 
З задньої сторони вентилятора вони обмежують потрапляння з повітрям на лопаті крильчатки стороннім предметам.
З передньої не дають контактувати з елементами нагрівання.

Тени: трубчасті, з ребрами або відкрита ніхромова спіраль?

Кращі електричні теплові гармати для дому, по рейтингах популярності, обладнані трубчастим нержавіючим Теном.
Він являє сталеву циліндричну або злегка сплющену трубку діаметром 8-16 мм і товщиною стінки 0,6 - 1,2 мм. Всередині неї знаходиться спіраль, ізольована від контакту зі стінками периклазом.
В залежності від форми корпусу і діаметра крильчатки вентилятора його вигинають таким чином, щоб він максимально віддавав тепло зі своєї поверхні повітряному потоку. Однак досягти цього складно і якщо вночі вимкнути світло і подивитися на тен вийшов на робочий режим тепловентилятора, то можна побачити нерівномірно охолоджувані ділянки.

Незважаючи на високий, до 35 000 годин, ресурс трубчастого гладкого тена, саме нерівномірний нагрів є частою причиною виходу його з ладу.

Нагрівальні елементи з додатковими ребрами.

Тени на поверхню яких встановлені додаткові ребра з гофрованої стрічки рідко використовують в електро теплових гарматах з примусовим охолодженням.
Завдяки високій площі тепловіддачі можна в 2 рази знизити потужність нагрівача і використовувати тени в калорифери для нагріву спокійного повітря.

Відкрита спіраль.

Намотана на керамічну основу ніхромовий дріт, розжарюється до червоності, швидше інших тенів виходить на робочий режим і дає найвищу температуру.
З-за низького ресурсу (15000-20000 годин) і створення підвищеної пожежонебезпеки в потужних тепловентиляторах практично не застосовується.

Закладені функції.

Вбудований термозапобіжник для безпечної експлуатації.

При виході з ладу вентилятора і подальшої роботи тенів виникне аварійна ситуація. Щоб її не допустити в корпусі встановлюють термозапобіжник. 
Він відключить живлення не тільки у разі відсутності повітряного потоку, але і коли теплову гармату притуляють сильно близько до якого-небудь об'єкту (відбитий гаряче повітря починає нагрівати корпус) або при закритті повітр'я випускаючий решітки (використання пристрою для просушування речей).

Регулювання температури повітря, що виходить.

Блок управління більшості електричних тепловентиляторів, як промислових, так і побутових, що складається з чотирьох позиційного перемикача і терморегулятора.
Перший має кілька фіксованих положень:
Вимкнено. Живлення не подається.
Режим обдування. Малоиспользуемая функція, під час включення якій працює лише вентилятор.
Нагрівання в економічному режимі. Живлення подається на половину встановлених тенів.
Максимальний обігрів. Задіяні всі нагрівальні елементи.

Терморегулятор дозволяє плавно змінювати потужність нагріву в 3 і 4 положеннях.

Функція примусового охолодження.

У потужних теплових гармат для гаража і промислових приміщень з великою площею поверхні тенів, при виключенні живлення нагрівальні елементи будуть довго віддавати тепло, передаючи його на вентилятор і корпус.
Дана функція, при натисканні на клавішу виключення (без витягування вилки з розетки), дозволяє вентилятору працювати ще кілька хвилин.

Вибір за технічними характеристиками.

Визначившись, що це буде електрична, а не дизельна або газова теплова гармата користувач підбирає модель в залежності від габаритів приміщення.

Згідно спрощеної методики підрахунку, для обігріву 10 м2 при висоті стелі 2,5-3 метра необхідний 1 кВт потужності.
Для більш точних значень існує формула, де враховується: обсяг, а не площа приміщення; кількість вікон, коефіцієнт теплоізоляції і т. д.

Для однофазної мережі 220 вольт випускають пристрої максимальною потужністю не більше 5 кВт. Тому 50 м2 є межею в тепловентиляторів для дому.

Газова теплова гармата для обігріву приміщень.

Переваги обігрівачів від балона.

Вартість отримання 1 кВт·ч тепла.
Газові тепловентилятори є найвигіднішим варіантом автономного нерегулярного опалення нежитлових об'єктів і гаражів з точки зору витрат на паливо та отримання 1 калорії тепла. Найнижча ціна на саме обладнання, робить їх застосування найбільш дешевим вибором.

Малий вагу.
Відсутність сталевих тенів і паливних баків (основні елементи конструкції: тонкостінний корпус, вентилятор і грілка) дозволяє не тільки легко переміщати обігрівач, але і працювати їм з рук. Газові гармати застосовують будівельники-обробники для пристрою натяжних стель.

Моделі високої потужності.
Асортиментна лінійка більшості виробників включає модифікації від 10 до 50 кВт і більше (у електричних від 2 до 15 кВт), що дозволяє їх застосовувати для складів і цехів великої площі.

Високий ККД.
За коефіцієнтом корисної дії пропанові гармати знаходяться на другому місці і поступається електричним.

Відносна нешкідливість застосування.
При правильному налаштуванні пальника і повному згорянні газу в повітрі залишаються водяний пар, вуглекислий газ і незначна кількість одорантів (з'єднання додаються для виявлення витоків), сажі, важких вуглеводнів.
Незважаючи на високу ступінь нешкідливості газових обігрівачів необхідна вентиляція і постійний контроль користувача.

Особливості експлуатації теплових пропанових гармат для гаража від балона.

Харчування вентилятора 220 вольт і комутуючі складові.
Як і для дизельних установок для створення повітряного потоку необхідно підключення до розетки. 
Шнур живлення і газовий рукав (приєднується до балона через редуктор) створюють незручності в експлуатації.

Складність при запуску в зимовий час.
Низька температура погіршує випаровування газу і вихід пристрою на робочий режим не може.

Інші незручності.
Існують вимоги щодо зберігання балонів, що обмежують їх перебування в одному приміщенні з газовим тепловентилятором.
При поганому провітрюванні, наприклад, у гаражі, велика кількість водяної пари, що конденсується на стінах.
Неповне згоряння пропан-бутану з балона викликає поява запаху газу.

Дизельні гармати прямого та непрямого нагріву.

Основний візуальної особливістю дизельних обігрівачів є стальний паливний бак ємністю від 10 до 100 літрів, в нижній частині корпусу. Хоча ряд моделей випускають з виносним топливозаборником, який поміщають в каністру.
Бак дозволяє працювати без дозаправки 15-20 годин, але для пересування такої техніки по об'єкту потрібно її встановлення на колеса.
Теплові гармати на дизельному паливі мають більш складну, ніж електричні та газові, конструкцію і містять, крім вентилятора і керуючої електроніки: паливний насос, запальний пристрій, форсунку, різні датчики, повітряний і паливний фільтра.

Перевага дизельних обігрівачів для гаража непрямого нагріву.

Якщо модель, як газова та електрична, викидає повітря в приміщення разом з залишками продуктів горіння (оксиди сірки, азоту, вуглецю, альдегіди тощо), то спосіб нагріву називають прямим.
Такі пристрої дешевше, мобільніше і застосовуються в приміщеннях, де люди перебувають періодично.

Теплові гармати на солярці непрямого нагріву мають додатковий контур - теплообмінник, а на корпусі патрубок для приєднання термостійкого гнучкого рукава для видалення відходів горіння. 
Їх ефективність нижче, ніж у прямих, оскільки частину тепла викидається в трубу димоходу, зате вступник повітря чисте.
Встановлюватися вони можуть:
На вулиці. Тоді тепло заганяється в приміщення через рукав надітий на сопло, а відпрацьовані гази йдуть в атмосферу.
Всередині будівлі. Відходи горіння викидаються через стаціонарний димар жорсткої конструкції з оцинкованої труби (дизельна теплова гармата стоїть стаціонарно) або гнучкий шланг і тоді вона може пересуватися в межах його довжини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner