Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Фрезери

Який ручний фрезер по дереву вибрати. Поради сервісного центру.

Насаджена на вал електродвигуна інструменту фреза, що подається руками столяра, служить для обробки дерев'яних заготовок. В залежності від її призначення і конфігурації різців можна отримати: фігурний профіль торцевої частини або фаску; глухе отвір для меблевих петель; шипованное з'єднання для зрощування деталей при складанні; підрізування торців; криволінійну поверхню.

 

Конструкція і пристрій электрофрезера.

Двигун розташований вертикально. Закінчення вала шпинделя являє циліндричну порожнину з встановленою всередині пружиною для виштовхуванні цанги і зовнішньою різьбою для гайки.
Встановивши хвостовик фрези затягують гайку. У цей момент пелюстки цанги стискуються, прорізи між ними зменшуються і хвостовик оснащення надійно фіксується в цанговом патроні.

У верхній частині корпусу знаходяться також рукоятки (на правій розташовують кнопки включення і блокування, а на лівій регулювання обертів), вертикальні стійки, за якою “голова” рухається вгору-вниз до відрегульованого упору.

Платформа електричного ручного фрезера масивна лита, виконана з алюмінієвого сплаву. Має в нижній частині:
- пластикову накладку, яка ковзає по поверхні заготовки не викликаючи задирів і не дряпаючи її;
- отвори для штанг паралельного упору з пружними фіксаторами;
- отвір для фрези, що обмежує максимальний діаметр ріжучої частини оснащення;
- елементи і внутрішні різьби для установки додаткових пристроїв;
- револьверний упор глибини опускання.

При включенні електродвигуна він передає обертальний рух фрезі. 
Подача інструменту, щодо оброблюваного виробу, відбувається вручну по двох осях: вертикальної і горизонтальної, а позиціонування за допомогою додаткових пристосувань.

Відсутність у электрофрезере редукторів і шківів підвищує надійність конструкції, відносно слабким вузлом якої є підшипники ротора. При попаданні в них, через захист, відходів пиляння або застосування погано відбалансованих, передавальних на вал биття, фрез, з'являється люфт і пропадає точність обробки.

 

Вертикальні опори для переміщення фрезерного блоку.

На більшості моделей фрезерів по дереву штанговий механізм складається з двох циліндричних опор (на Festool OF 2200 їх три) з'єднують платформу і верхню частину корпусу.
Зовні на них надіті пружини, що спираються вгорі і внизу на опорні шайби і закриті гумовим гофрованим чохлом.

Входження опор у внутрішні канали корпусу повинно відбуватися плавно і щільно, без люфтів. На їх поверхні завжди присутній мастило, від попадання на яку сміття захищають гумові пильовики. 
Пружини компенсують вагу фрезерувальних блоку (зусилля їх розслаблення залежить від ваги голови і розраховується при створенні інструменту), опускання якого відбувається при легкому натисканні, і піднімають його над оброблюваною поверхнею при відпусканні столяром рукояток.

У кращих ручних фрезерів, навіть при натисканні на одну рукоятку, не відбувається перекосу і фреза плавно йде вниз.
Стопорение в заданому положенні здійснюється відкиданням лапки фіксатора на одну з штанг (якщо на обидві, то точність фіксації вище).
На недорогих моделях, з-за спрощеного виконання вузла стопоріння, затиснута голова, при проводці, під дією пружин може підніматися, утворюючи різницю глибини фрезерування на початку і в кінці проходу.

 

Налаштування глибини занурення оснащення.

Для встановлення величини опускання фрези служить вертикальний упор. Його виконання на різних інструментах відрізняється не сильно. Наприклад, на популярному Ryobi RRT1600-K він реалізований наступним чином.
На корпусі є відлив з циліндричним пазом, віконцем і нульовою відміткою. Збоку встановлений регулювальний баранець переходить у шестірню. Її зуби входять в зачеплення з штоком, у якого по всій довжині з двох сторін выфрезерована площину: для нанесення розмітки з одного боку і для створення зубчастої рейки з іншого.
Всередині штока розташований рухливий підпружинений упор для точної настройки.
При обпиранні штока про ступінь револьверного упору у користувача є можливість донастройкі мікрометричним гвинтом з поділками на голівці і кроком у десяті частки міліметра.

 

Револьверний упор электрофрезера.

Лита алюмінієва деталь з декількома внутрішніми різьбами в які вкручені і законтрагаены три гвинти. Наприклад, на AEG OF2050E він виконаний наступним чином.
На підставі платформи знаходиться выфрезерованная плоский майданчик. Ближче до периметру в ній просвердлюється отвір і вставлена пружина. На ній встановлений маленький сталева кулька діаметром 5 мм. 
Нижня сторона револьверного упору плоска. Вона встановлюється на майданчик і вкручується болтом, на який надіта пружина і гроверная шайба. При провертанні упору кулька входить в поглиблення і фіксує положення. 
Таких положень може бути три або більше (якщо замість болтів майданчики, а деталь нагадує кручені сходи), наприклад у недорого електричного фрезера по дереву Ryobi RRT1600-K їх вісім.

При необхідності фрезерування на велику глибину, занурення розбивають на декілька етапів, встановивши шток вертикального упору на верхній щабель. Після кожного проходу обертають револьверний упор, підставляючи під вертикальний нижчу щабель.

Максимальний вертикальний хід оснащення лежить в межах 55-60 мм. Але може бути 48 мм як у Енергомаш ЭГ-11171, 67 мм у Интерскол ФМ-67/2200Э або 70 мм у Titan PFM23.

 

Паралельний упор.

Додаткове пристосування ковзне, при притиску рукою, по торця заготівлі і дозволяє виконати фрезеруванні на заданій відстані. 
Лінія, вздовж якої спрямовується электрофрезер, може бути і криволінійною, наприклад, окружність, але тоді між інструментом і упором встановлюється додатковий елемент, який можна виготовити самостійно (прямокутник з трикутної вибіркою в однієї зі сторін).

На дешевих моделях пристрій виконаний із сталевих штампованих пластин: не забезпечує достатньої жорсткості, а значить не стійке до бічних уводам.
На професійних, алюмінієве, зі сталевими регулювальними штангами, що проходять через відливи корпусу і фіксуються затискачами.

Штанги встановлюються в отвори опорної платформи фрезера і, зазвичай, виходять далі. Велика довжина збільшує відступ від краю і дозволяє використовувати одну з них для кріплення центрирующей насадки-циркуля (встановлюється в центрі кола, а напрямна задає радіус).
Фрезу центрируют на лінії розмітки, а штанги в двох точках затягують затискачами. 
Деякі моделі паралельних упорів мають додатковий мікрометричний гвинт, яким можна точно підвести центр оснастки, рухаючи опорну частину черевика.

 

Фіксація фрези в цанговом затиску.

В залежності від потужності інструменту і діаметра вала цанги в комплекті можуть бути під діаметр хвостовика оснащення 6, 8 і 12 мм. 
Фреза вставляється на ¾ довжини свого хвостовика. Якщо менше, то із-за великого плеча на нього збільшується навантаження при опорі деревини. Якщо більше, то за рахунок торцевого контакту із затискною гайкою на недорогих ручних фрезерах можуть виникнути складнощі з відкручуванням.

На старих моделях заміна оснащення відбувається за допомогою двох ключів (одним блокується рух шпинделя, а другим затягується гайка. На сучасних затискається кнопка фіксації шпинделя, вал прокручується поки не увійде в зачеплення і одним ключем обертають гайку.

 

Потужність електродвигуна.

Лежить в діапазоні від 650 до 2300 Ват (Makita RP2300FCX) і на відміну від болгарки, де при шліфуванні зачистным кругом на неї тиснуть, навантажуючи мотор, не є основним критерієм при виборі.
Параметр дає уявлення про те який максимальний діаметр оснащення може бути використаний. Чим більше діаметр фрези і довжина ріжучих граней, тим більше опір при обробці, яку надає деревина. 
Але виграючи в продуктивності, наприклад, при зніманні великого обсягу матеріалу на низькій швидкості, губляться інші переваги: легкість управління, маневреність, тривала робота без втоми.

 

Частота обертання шпинделя.

І професійний інструмент і электрофрезера для будинку мають регулювання обертів, яка повинна змінюватися від розмірів фрези і твердості деревини.
Найчастіше заданий діапазон від 11000 до 30000 обертів в хвилину, як на Einhell TC-RO 1155E. Верхня межа може бути вище, наприклад у Енергомаш ЭГ-11120 або Sturm ER1112 він дорівнює 34000 обертів.
Чим більше швидкість обертання оснащення, тим чистіше буде оброблена поверхня, але при переході певної межі ефект втрачається: деревина почне підгоряти, а ріжучі кромки фрези не будуть встигати охолоджуватися.

З збільшенням потужності верхній показник зменшується. Так на 2,3 кВт Makita RP2300FCX він вже 22000, а на 2,05 кВт AEG OF 2050E 20000 обертів в хвилину.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner