Мережеві шуруповерти
Як вибрати кращий електричний шуруповерт. Поради від сервісного центру.
Кому доводилося за допомогою викрутки прикручувати пластикові плінтуса або збирати меблі, знає як це довго і виснажливо. До того ж роботу іноді доводиться переробляти, шуруп може ввинтиться «косо», адже тримати викрутку суворо вертикально не завжди виходить.
Нерідко при закручуванні, на «половині дороги», псується шліц, доводиться викручувати і починати все спочатку. Тривала робота вручну загрожує стертими пальцями, мозолями і зіпсованими нервами.
З хорошим електричним або акумуляторним інструментом подібні дії виконуються в лічені секунди і не викликають труднощів.
Електро-шуруповерт або дриль-шуруповерт? Відмінності.
Ці два пристрої легко відрізнити навіть візуально. Другий, зовні нагадує невелику безударную дриль “пистолетообразной компонування”, але тільки зі швидкозатискним безключовим патроном. Єдиним істотною відмінністю є муфта граничного моменту затягування кріплення. Це широке динамометрическое кільце в передній частині корпусу, перед патроном, з нанесеними цифрами регулювання зусилля.
Закручуючи в матеріал саморіз інструментом, вал якого обертається зі швидкістю 10 -20 оборотів в секунду, будівельнику складно визначити момент, коли капелюшок кріпильного елемента зрівняється з поверхнею. Якщо це виконувати на око, то одна частина головок шурупів будуть злегка випинати, а друга, буде перетягнута, з утворенням невеликої вдавленности.
При роботі дриль шуруповерта від електричної мережі 220 Вольт на муфті виставляється момент зусилля (майстер визначає його сам, грунтуючись на твердості деревини і діаметрі кріплення). Пройшовши його відбувається прослизання муфти.
Наявність швидкозатискного патрона додає універсальності інструменту. Перед закручуванням саморіза великого діаметру можна виконати попереднє свердління, полегшує вкручування і запобігає розтріскування деревини. А біта, при необхідності роботи з елементами, що мають шестигранну голівку. змінюється на спеціальну насадку.
Мережевий шуруповерт.
Пристрій вузькоспеціалізоване для роботи з кріпленням, конструкція якого має регулятор глибини закручування. Такий інструмент рідко купують для дому, оскільки його основне призначення швидке і точне вплив на сотні саморізів.
Насадка біта у нього “захована” в алюмінієвій втулці і її обертання починається лише при осьовому зусиллі, тобто коли користувач тисне на корпус. У міру закручування шурупів втулка наближається до поверхні і при торканні її торця муфта спрацює, обертання кріплення зупиниться.
Глибина вильоту регулюється обертанням пластмасового кільця і зазвичай становить 0,25 мм за крок.
Швидкість змінюється стандартно: регулювальне коліщатко або ступенем тиску на кнопку (широка клавіша добре відчувається навіть через рукавички).
Завдяки вузькому закінчення електро шуруповерта, (діаметр патрона у дрилі-шуруповерта значно більше) їм зручно працювати у вузьких отворах.
Незважаючи на переваги інструменту і невисоку ціну, у нього є і недоліки. Радіус дії обмежений шнуром (при висотних роботах, спадаючий з покрівлі провід, особливо викликає незручності) і не безпеку роботи на металевій даху при високій вологості або після дощу.
Функції та особливості електричних шурупокрутів.
Професійний або для домашніх робіт?Makita, Yato, DWT, Stanley, Интерскол виробляють пристрої для жорсткої експлуатації. Чіткого поділу на класи не існує, але їх конструкція має продуманою системою охолодження, високим рівнем пилезахищенності рухомих частин і якістю їх виконання.
Незважаючи на те, що термін служби інструменту від: Sturm, Енергомаш, Baumaster, Союз, Vega, Протон, Stern (орієнтовані для домашньої майстерні) дещо нижче, їх також часто набувають будівельні бригади.
Корпус з литого алюмінієвого сплаву трохи важче пластикового, але краще відводить тепло електродвигуна, що утворюється при опорі закручиваемого кріплення.
Двошвидкісні мають два діапазони, зазвичай від 0 до 500 і від 0 до 1000 оборотів в хвилину (у деяких моделей можуть значно відрізнятися). Знижена швидкість зручна для загвинчування, підвищена для свердління. Це зручно при роботі з матеріалами, перегрів яких небажаний.
З збільшенням товщини і довжини кріпильних елементів повинна зростати і потужність мотора. Однак не менш важливо й наявність пристрою для дозування впливу, що дозволяє уникнути зірваних шліців шурупів, кінчиків біт і глибоко утоплених саморізів.
Виставивши на регулювальному кільці положення зусилля, працює не думає коли кинути тиснути клавішу “пуск”. При зростанні опору до заданого відбудеться прослизання муфти. Зв'язок мотора і біти перерветься. Пролунає характерний тріск.
Кількість ступенів затяжки може бути від 8 до 23. Тут же, на кільці, здійснюється й перехід в режим свердління.
патрон електричного шуруповерта-дрилі.Завжди швидкозажимний двухмуфтовий (він набагато легше ключового). Швидка зміна оснастки проводиться розтиснену кулачків при обертанні передній муфти.
Додаткові можливості кращих електро шурупокрутів від мережі 220 Вольт.
- Відлив на корпусі або накладна пластина для носіння на поясі. Зручний елемент для ситуацій, коли інструмент нікуди покласти (робота на драбині). Закрутив, і одним рухом зачепив за ремінь.
- Імпульсний режим. Різкі удари, з високим крутним моментом, здатні глибоко увігнати подовжений саморіз великого діаметру в тверду породу дерева.
- Развесовка. Если центр тяжести сильно сдвинут вперёд или назад, то это нагружает предплечье, что быстро вызывает усталость руки. Оптимальный баланс у профессиональных шуруповёртов с Т-образной конструкцией.
- Кабель. Оптимальной длиной считается 5 метров. Изоляция должна быть резиновой, мягкой и эластичной. Встроенный шарнирный узел служит для автоматической корректировки положения и защиты от перетирания в месте ввода.
- Продольные углубления вдоль верхней части корпуса. При однотипных работах мастер нажимает кнопку блокировки включения и меняет хват, при котором большой и указательный пальцы ложатся в эти пазы. Так крутить удобней. Комфорт при эксплуатации добавляют: индикатор износа угольных щёток, подсветка рабочего участка, эргономичная рукоятка и прорезиненные накладки на корпусе.