Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Мийки високого тиску

Мийка високого тиску. Яку вибрати.

Переваги безконтактної чищення поверхні.

Очищення поверхні автомобіля можна виконувати за допомогою відра і ганчірки або минимойкой високого тиску.
При першому способі, найбільш шкідливий для лаку на фарбі відбувається контакт мокрої губки з кузовом. Порох і бруд між губкою і покриттям, при розтиранні з механічним натисканням, виступають у ролі абразиву і є причиною виникнення дрібних подряпин.

При безконтактної мийки руки працюючого сухі, витрата води і час, витрачений на чистку, у кілька разів менше. Випускається під високим тиском струмінь рідини, при контакті з кузовом, відриває від нього прилиплі частинки бруду і піщинки. Вони стікають з водою вниз, ковзаючи по поверхні, не залишаючи після себе слідів впливу.

Поділ мийок високого тиску на класи.

Професійні установки експлуатуються на автомийках відрізняються:
високою продуктивністю (від 500 до 1000 літрів в хвилину);
підключення до трифазної мережі;
наявністю різних систем автоматичного відключення, підігріву води, від перекручування шланга, повного захисту від попадання води і т. д.).
Високим, до 200 бар робочим тиском з можливістю його регулювання.

Побутові апарати високого тиску, які в побуті називають мінімийки для автомобіля, можна розділити на початковий, середній і вищий класи.

Техніка початкового класу.

Перші, недорогі, типу Karcher серії K 2, Intertool DT-1504 розраховані на експлуатацію до 30 хвилин в день. Їх помпи виконані з композитних матеріалів (армований скловолокном поліамід) і при виході з ладу вони не ремонтуються, а замінюються повністю.
Такі пристрої, розраховані для змивання бруду з садової техніки та інструменту, легкових машин, фасадів та дворової території площею 10-15 м².

Побутові недорогі мінімийки для автомобіля мають щіткові електродвигуни потужністю до 1600 ватт, завдяки яким вагу апаратів не перевищує 4-6 кг Максимальний тиск на виході від 90 бар, як у Енергомаш МВ-92202 до 105-110 бар як у Протон ОВД-1900, а продуктивність до 400 літрів в годину.

Мийки високого тиску середнього класу.

Встановлені помпи надійні, сілуміновие, ремонтопридатні. Мотори також щіткові, хоча вже більшою, до 2000 ватт потужності. Забір води можна проводити не тільки з централізованого водопроводу, але і з встановленої поряд ємності.
Процедура чищення може тривати до 40 хвилин, а оброблювана площа за рахунок розвиваючого в 110-140 бар тиску становить до 25 м². Стійкі зимові грязьові відкладення видаляються ударної струменем за один прохід. Продуктивність, як у Karcher K 4 K 5, Ryobi RPW140H становить від 400 до 500 літрів в хвилину.

Мінімийки для авто вищого класу.

Обладнані потужними асинхронними моторами від 3000 ватт, часто з водяним охолодженням, як у Karcher K 7 і латунним насосним блоком. Навіть робота тривалістю в годину не нагріває електродвигун до спрацьовування теплового захисту. 
Апарати мають тиск до 160 бар, продуктивність до 500-600 літрів на годину, а вихідний отвір в розпилювальної насадки пістолета 3-5 мм², порівняно з 1-2 мм² в найдешевших побутових мінімийок.
У них довгі, до 10 метрів, шланги дозволяють з одного положення установки вимити вантажний фургон, фасад або терасу площею до 35 м².

Однак поділ на класи умовно і користувач підбираючи модель, як для побутового, так і комерційного використання, повинен орієнтуватися на характеристики.

Які характеристики важливі при виборі.

Максимальне тиск. Чим більше, тим краще?

Будь-яка мийка високого тиску, навіть Grunhelm HPW-1500 GR з робочим тиском 90 бар зможе помити автомобіль. 
Наскільки якісно?
Будуть збиті пісок і вся поверхнева бруд, а остаточне доведення доведеться виконувати одягненою на пістолет м'якою щіткою для контактного впливу.

Оптимальна очищення кузова, при самостійному використанні апарату, відбувається при 150 барах. При підвищенні тиску до 180 бар зростають вимоги до професійних якостей оператора. 
При малій відстані від струменевого насадки до поверхні постраждають в першу чергу зашпакльовані ділянки. Але навіть на гумових шинах, при впливі ударної струменем води з відстані в 5 см протягом 5 секунд, почнуть утворюватися здуття.

Як на результат впливає продуктивність мінімийки для автомобіля.

Від поєднання показників тиску і витрати води залежить якість прибирання і витрачається на неї час. Перший показник важливий, але якщо малий об'єм води, що проходить через гидропистолет, то ударного тиску струменя не вистачить для відділення від кузова більш глибоких шарів в'ївся бруду. Наприклад, коли з дорожнім пилом змішується протиожеледний реагент.
При цьому відкладення повинні бути не тільки відокремлені, але і змиті великим потоком рідини. Тому при виборі мийки високого тиску для автомобіля орієнтуйтеся на продуктивність 400 літрів у хвилину, як у Енергомаш МВ-92232.

Шланг. Стандартний 5 метрів або більше?

У Karcher K 2 Compact його довжина 4 метри, у Протон ОВД-2100 7 метрів, а у Makita HW132 8 метрів.
Якою буде оптимальним?
Машину можна помити і з 3-х метровим, як у Grunhelm HPW-1500 GR шлангом високого тиску. Але сам апарат, котушку з намотаним електричним подовжувачем і шланг підведення води від магістралі і доведеться постійно переносити. Оскільки процес очищення кузова авто складається з декількох етапів: ополіскування, нанесення шампуню і змивання, положення мінімийки доведеться міняти не менше чотирьох разів.

Оптимальна довжина шланга для миття середньорозмірного седана дорівнює 8 метрів. Для прибирання придворовой території зручний ще більший розмір.

Варто підключати до минимойке для автомобіля не штатний подовжений шланг?

Комплектація апарату виробником відбувається з урахуванням всіх характеристик і особливостей моделі. На будь-яку мийку високого тиску можна встановити більш довгий шланг, але при зростанні метражу збільшиться опір потоку води і відбудеться втрата тиску. Наскільки воно знизиться і буде достатнім можна визначити тільки досвідченим шляхом.

Якою повинна бути температура води, що надходить.

У паспорті більшості апаратів вказаний максимум + 40°С або + 50°С. При її підвищенні вода втрачає функцію охолодження для помпи. При її підключенні через централізований водопровід на температуру не звертають уваги. Вона не підніметься вище 20°С і не опуститься нижче 4°C

Якщо експлуатується мийка високого тиску з забором води з ємності, то при температурі рідини більше + 50°С на стінках помпи буде інтенсивно відкладатися сольовий наліт і знизяться механічні властивості гумових сальников.
Крижана вода, без відсутності в ній дрібних крижинок, здатних пошкодити помпу, може застосовуватися. Але при митті в зимовий час деяка автохімія втрачає властивості, замерзає піна, автомобіль покривається крижаний шубкою, яка хоч і здувається струменем води, але відразу ж замерзає знову. 
Шланги втрачають еластичність і дубіють, студеніє поверхню навколо автомобіля.

Особливості конструкції автомобільних мінімийок.

Всередині корпусу, з ударостійкого полімеру, розташований електродвигун і помпа. Компонування більшості моделей вертикальна, але навіть серед маленьких установок бувають горизонтальні, наприклад Intertool DT-1504.
Патрубок шланга подачі води зазвичай розташовують ззаду. Він може бути горизонтальним або нахилені вниз. При такому розташуванні тонкостінний або не жорсткий шланг не сплющується.
Штуцер на лицьовій стороні служить для підключення шланга високого тиску для пістолета.
Спереду корпуса розміщують також регулятор тиску і вимикач живлення, поміщений в м'яку прозору захисну оболонку. На задній стороні, відвернута від бризок, що летять, виконують вентиляційні отвори.
Деякі мийки високого тиску обладнують котушками для накручування шланга, власниками або відсіками для розпилювальних трубок і аксесуарів, гачками для намотування кабелю.

Гидропистолет.

Необхідний для управління виходить з сопла струмінь води. Складається з швидко насадки і рукоятки в яку вкручується шланг високого тиску. 
При виборі оцінюють довжину пістолета, вага, кут стовбура по відношенню до рукоятці (впливає на силу віддачі при натисканні курка) і, особливо виконання контактних частин розпилюючої трубки і рукоятки. 
Краще якщо вони будуть не пластикові, а латунні, а при установці й повороті на 90° утворюється жорстке монолітне з'єднання без люфтів.

Насадки на пістолет. Які види поставляються в комплекті з автомобільними мінімийками.
Щілинні. Бувають з постійно заданим кутом виходу струменя в 15°, 25°, 40°, 60° і регульованим, від точки до 60°. Створюють тугу струмінь з високою величиною ударного імпульсу, яка розсіюється із збільшенням кута і площі контакту з поверхнею.
Турбовані. На відміну від щілинних вихід води із сопла йде не по прямій траєкторії, а з обертанням по спіралі. Очищаюча здатність вище, ніж у точкової і віялової струменя, але застосування насадки для чищення автомобіля вимагає обережності. Вона частіше використовується для чищення стін і кам'яних доріжок.

Щітки для контактного очищення.

Побутові мийки високого тиску з тиском 90-120 бар навіть після нанесення автошампуня можуть залишити на кузові міцні глибокі відкладення. На мокрому авто їх не видно, але вони проявляються після висихання. 
Видалити їх можна знявши сопло і одягнувши на пістолет щітку з м'яким ворсом, кінчики якого розсічені на кінці. Вода, при натисканні на курок, надходить всередину щітки, рівномірно розподіляючись по всьому її ділянках і створюючи прошарок між кузовом і ковзної по ньому щетиною, виключаючи травмування ЛКП.

Щітки мають поздовжню (для дзеркал, спойлерів, колісних дисків) конструкцію і поперечну, для великих поверхонь, скла, бамперів і т. д. Кожна з них має плавні обриси і м'який гумовий ободок по периметру

Часті питання при виборі та експлуатації.

Що таке самовсмоктуючі мийки високого тиску з забором води з ємності.

Конструкція насосів деяких моделей передбачає не тільки підключення до централізованого водопроводу, вода з якого підходить з тиском 4 атмосфери.
Интерскол АМ-100/1400С або Intertool DT-1504 можуть брати воду з відкритої ємності, встановленої вище самого апарату. Для цього потрібен слабосжимаемый армований шланг, діаметром не менше 1/2 дюйма, який не расплющится про край бочки при перегибании. І ємність об'ємом більше 50 літрів, оскільки витрата води у більшості автомобільних мінімийок перевищує 5,5 літрів в хвилину.

У моделей вищого класу, типу Karcher K 7, є можливість забору з відкритих джерел. Апарат може знаходиться вище дзеркала води на 80-100 см і через шланг, опущений, з встановленим на кінці зворотним клапаном, всмоктувати воду.

Як подавати шампунь на кузов.

В задній частині корпусу недорогих автомобільних мийок є усмоктувальна трубка для подачі автохімії, яка опускається у флакон з шампунем. Бачок може бути і штатним, зі спеціальним місцем на корпусі, наприклад у Протон ОВД-1900 він розташований під транспортувальної рукояткою.
При такій конструкції обсяг подачі миючого речовини, що проходить з водою через помпу, регулюється вентилем на самому апараті.

Другий спосіб нанесення піни на кузов авто це підключення до пістолета пінні насадки, пластикового або латунного контейнера.

Чому при приєднанні до водопроводу на виході з пістолета мийки високого тиску слабкий напір?

Показатель давления в одном городе, но в разных точках разбора воды может отличаться и составлять от 1,5 до 7 атмосфер. Скорей всего необходимого напора в водопроводе не хватает для получения на выходе из аппарата заявленного давления.

Для помпы опасно фырканье пистолета?

Характерный “плюющий” звук из сопла, говорит о том, что с водой выходит воздух. Чаще всего это происходит при первом пуске, когда перемещается воздух скопившийся в шлангах. Для его стравливания нажимают клавишу пистолета при отключенном питании.
Якщо мийка високого тиску працює на самовсмоктування, забираючи воду з ємності, то “пирхання” пов'язане з її спустошенням. Часта експлуатація насухую загрожує виходу з ладу помпи, особливо у пластикових побутових мінімийок. 
Це, і забиті іржею попередні фільтра, що сприяють “водного голодування” є основними причинами потрапляння апаратів в ремонт.

Порадьте шланг для підведення води.

Краща модель шланга, це Karcher 2.645-156.0. Тришаровий, із зносостійкої гуми, з внутрішнім текстильним армуванням, не боїться скручування, низьких температур.
Довжина 10 метрів пом'якшує гідроудари на помпу при перепадах тиску у водопроводі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner