Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
122 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+38 (099)-23-53-100
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Відбійні молотки

Як вибрати електричний відбійний молоток. Поради сервісного центру.

Цей інструмент застосовують при демонтажних роботах і переплануванні: 
- зняття зі стін старого штукатурного складу, плитки, напливів бетону;
- розбирання стін, плит перекриття, сходових маршів;
- руйнування фундаментних блоків, покриттів підлоги;
- корекція форм кам'яних виробів;
- чорнова насічка на базовій поверхні;
- вирубка і розширення прорізів між приміщеннями, ніш під розподільні щити і сейфи.

 

Принцип роботи відбійного электромолотка.

Мотор приводить в дію компресійно-вакуумний механізм, що створює ударні хвилі.
Поршень кривошипно-шатунного механізму, рухаючись зі швидкістю 15-35 ударів в секунду штовхає бойок, який у свою чергу передає енергію на встановлену оснащення.
Поршень, здійснюючи зворотно-поступальні рухи уздовж каналу ствола, не стосується бойка, між ними завжди знаходиться повітряний простір. При наближенні він стискає повітря, підвищуючи тиск, і ударник рухається вперед. Коли поршень йде назад він всмоктує повітря і разом з ним підтягує бойок.

Чому поршень кривошипно-шатунного механізму електричного відбійного молотка не б'є безпосередньо по ударнику?
Застосована кінематична схема не дає силу зворотного удару передаватися електродвигуна.
Коли бойок б'є по оснастці всією своєю масою, піку зубило або не здійснюють руху. Кінець оснащення впирається в бетон, що володіє меншою густиною, ніж сталь. У нього є слабкі точки (по своїй структурі штучний камінь не однорідний), які роблять його крихким. Ударні хвилі, що передаються від піки після кожного удару бойка розколюють демонтируемую поверхню на шматки. При цьому виникає шум і вібрація, але рухомих частин зовні відбійника ви не побачите. 
Продуктивність деяких моделей досягає тонну зруйнованого матеріалу в годину.

 

Особливості конструкції й компонування.

Будівельний інструмент для руйнування умовно ділиться на три групи: легкі електричні відбійні молотки, середні і важкі.
Чи є між ними різниця у використанні?

Легені і середні виконані за вертикальною схемою у формі бочкового перфоратора (вісь електродвигуна перпендикулярна осі стовбура), але без можливості буріння і із збільшеною енергією удару.
Перші, мають вагу до 6 кг, короткий корпус (ефективні у вузьких простінках), невисокий рівень потужності і служать для робіт в різних просторових положеннях. Ними зручно впливати на елементи стелі, бити на рівні грудей і вище, проводити дії стоячи на драбині без значних масштабних руйнувань.
, Середні відбійники важать від 6 до 12 кг. Підняття вгору і утримування вимагає докладання великих сил. Їх застосовують для вертикальних площин, уперши піку або зубило в стіну підтримуючи та скеровуючи інструмент.
Середні та легкі електричні відбійні молотки мають оснастку з системою фіксації в патроні SDS-Max. Їх маса дозволяє проводити дії коли навантаження припадає на руки будівельника, а ось довбати в підлогу ними не зручно. З-за короткої бази доводиться сильно нахилятися і м'язову напругу в зігнутому положенні не дозволить працювати довго.

Електричний бетонолом. Важить від 10 до 30 кг і має довгу поздовжню конструкцію. Центр тяжкості більшості моделей зміщений до оснащення. Короткочасно тримати його в руках на вазі і руйнувати стіну можна, але це швидше виняток з правил. Велика маса зручна для посилення впливу в нижньому напрямку на бетонні підлоги та перекриття.
Оснащення також відрізняється і має шестигранний хвостовик HEX.

 

Функції і технічні характеристики відбійних молотків.

Користувача, при виборі моделі, цікавить: потужність, частота ходу, вага, кріплення хвостовика, створювані рівень шуму і вібрації. Але головним відмітним параметром є енергія одиничного удару (лежить в діапазоні від 8 до 50 Джоулів). 
Не менш важливі й закладені виробником додаткові особливості.

Вибір положення долота.
Довбання, єдина можливість інструменту. Іноді необхідно, щоб різальний площину зубила посідала певне положення. Завдяки швидкій заздалегідь визначену настройку це виконується одним рухом.

Безщітковий двигун. 
Надійніше, економічніше, компактніші, менше гріється і не вимагає обслуговування, як колекторний.
Фіксація додаткової рукоятки. 
Зручність хвата - запорука тривалої роботи без втоми. Може виконуватися східчасто і зажиматься в будь-якому місці передній частині корпусу.

Антивібраційна система.
Виникають в процесі розбивання коливання електричного відбійного молотка передаються тілу людини. Багатогодинна експлуатація інструменту викликає втому, біль у руках, м'язову слабкість і порушення дрібної моторики пальців. З нею борються пасивні і активні антивібраційні системи.
До перших належать товсті м'які накладки і пружинні демпфіруючі елементи на задній рукоятці. До других динамічні противаги, встановлюються всередині корпусу і переміщаються при прийнятті відбійного удару.

Регулювання енергії та частоти удару.
Бетонний блок і цегляна стіна будуть надавати різний опір відбійного электромолотку. Установивши положення регулятора в мінімальну можна локально впливати на разбиваемый ділянку, не боячись виламування отвору більше необхідного.

Моделі також відрізняються наявністю або відсутністю: плавного пуску (зменшує стартовий ривок); сервісного індикатора станів щіток; режиму «очікування»; вікна контролю рівня масла.

 

Оснастка мережевих відбійних молотків.

В качестве рабочего органа используются насадки пикообразной и зубилообразной формы (схожи на зубила для перфоратора но гораздо крупнее и массивней). 
Они являются промежуточным звеном на которые с одной стороны, ложится вся ударная мощь двигателя, а с другой противостоит сопротивление разрушаемой поверхности.

Основные типы насадок:

  • Коническая пикообразная. Служит для концентрированного точечного удара с самым глубоким разрушающим проникновением.
  • В форме зубила. Вырубка проёмов и разрыхление. Позволяет установить рабочую кромку в требуемом для рубящего воздействия положении.
  • Лопатка. С её помощью отбойником легко скалывать и выравнивать кромку. Отделять от базовой поверхности отошедшие слои штукатурки. Вырубывать слои строго заданной площади.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner