Фрезерні столи
Электрофрезер, завдяки змінного оснащення допомагає отримати не тільки звичні, але і унікальні вироби. Чітка і акуратна врізка дверних петель; фрезерування пазів під замки; отримання шипів і пазів для з'єднання дверцят, рамок, каркасів; виконання канавок і чвертей; плетінь; декоративних крайок і складних контурів.
Незважаючи на можливості, не у всіх випадках зручно пересувати сам ручний фрезер, іноді краще закріпити саме його, а маневрувати вже заготівлею. Для таких цілей і набувають фрезерні столи.
Їх спільне використання дозволило майстрам виконувати технічні операції, здійснити які раніше можна було лише на спеціалізованому столярній обладнанні.
Саморобний чи заводський
В заводських пристроях зазвичай закладені тільки базові можливості, адже виробник не може знати потреби кожного, тому дуже багато воліють не купувати фрезерні столи, а виготовляти їх самостійно або купувати лише додатково окремі елементи конструкції, наприклад, профілю для руху притисків, направляючих і упорів або фрезерні ліфти, що дозволяють піднімати / опускати інструмент.
Если место в мастерской позволяет, есть время и желание что-либо создавать своими руками, то имеет смысл заняться его производством индивидуально, тем более в таком случае можно использовать особенности помещения, где он будет установлен. Самую объёмную часть конструкции фрезерного стола – основание, изготавливают как из сварного уголка или металлического профиля, так и из фанеры и массива дерева.
Такі столи виконують важкими і ґрунтовними; моделі заводського виготовлення найчастіше мають набагато більше «скромні» розміри; їх робочі поверхні найчастіше вилиті з алюмінієвого сплаву (рідше з чавуну), а розширювачі, які допомагають при роботі з габаритними деталями, роблять із сталі. Його зручно підвішувати для зберігання на гак стіни, що дозволить більш оптимально використовувати простір майстерні, або брати з собою на виїзні роботи.
Зверніть увагу при виборі на:
- максимальную мощность двигателя подсоединяемого электрофрезера (написано в инструкции на стол и обычно не превышает 1,8 кВт);
- наличие регулировочный шкал, различных упоров и прижимов в комплекте;
- размер и материал изготовления;
- возможность подсоединения устройств с любыми посадочными размерами (кстати, не все модели могут эксплуатироваться в перевернутом положении).