Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Токарні верстати по дереву

Токарні верстати по дереву являють собою інструмент для обробки заготовок шляхом різання. Існує кілька різновидів цієї техніки. Сучасний ринок пропонує як скромні моделі, призначені для домашнього використання, так і професійну техніку для дрібного, середнього та великого виробництва.

Токарний верстат по дереву — це пристрій, який широко застосовується для проведення різних робіт в багетних і столярних майстернях, на деревообробних фабриках і так далі. Токарний верстат по дереву може виконувати дуже широкий спектр робіт. Так, за допомогою цього обладнання можна свердлити отвори і обточувати заготовки, нарізати різьблення, робити пази, обробляти торці. Також пристрій може обробляти конічні та циліндричні заготовки і деталі.

Обладнання підходить для виготовлення стійок, ніжок, підставок, дерев'яного посуду, шкатулок, іграшок і так далі.

 

Характеристики токарного верстата для обробки деревини

Токарний верстат для обробки деревини досить компактний. Так, найбільш легкі моделі важать близько 18,0 кг і монтуються на спеціальний верстат. Потужність таких пристроїв — від 350 до 500 Вт. Такі верстати підійдуть для невеликих майстерень. Верстати вагою до 90,0 кг і більшою потужністю підходять для великих підприємств.

Швидкість обертання встановленого на токарному верстаті по дереву шпинделя — від 400 до 3500 об/хв. Цю швидкість можна відрегулювати залежно від оброблюваної деревини і бажаної точності обробки.

Конструкція та принцип роботи токарного верстата для обробки деревини

Основа будь-якого токарного верстата по дереву — станина, на якій розташовуються всі вузли пристрою. Так, на станині є передня бабка (на ній є шпиндель), задня бабка (потрібно для фіксації) і рухливий підп'ятник. Основне завдання передньої бабки — це обертання оброблюваної заготовки, задній — фіксація заготовки. Підп'ятник потрібно для вибору оптимального відстані до оброблюваної заготовки.

Заготівля може кріпиться на даному обладнанні кількома способами. Так, деталь можна закріпити між центрами бабок або за допомогою спеціальної планшайби.

  • Перший спосіб підходить для обробки довгих невеликого розміру брусків, які не потребують обточуванні торці. Тут важливим є точність кріплення, що запобігає биття заготовки під час її обертання (застосовується кутовий центроискатель).
  • Другий спосіб є більш надійним і застосовується тоді, коли потрібна обточування торців деталі. Деталь кріпиться не з допомогою зубців встановленого патрона, а болтами, міцно утримують заготовку під час всебічної обробки.

Основною відмінністю токарного верстата для обробки деревини від токарного верстата по металу є ручна подача різця. Закріплюється різець виключно в одному випадку — під час застосування копіювального пристрою. В інших випадках різець тримає і направляє майстер, спираючись на підп'ятник. Змінювати можна лише швидкість обертання шпинделя.

Процес обробки на цьому пристрої проходить в 2 етапи — чорнова обробка заготовки під кутом від 15 до 30° і чистова обробка деталі під кутом в 45°. Варто відзначити, що товщина стружки в чорновій і чистовій обробці не повинна бути більше 0,5-1,0 мм.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner