Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Циркулярні пилки (верстати)

Циркулярний станок — це пристрій, який являє собою якісну продуктивну дискову пилу, встановлену в центрі спеціального верстата або робочого столу. Застосовується циркулярний верстат для різання деревини та інших деревосодержащих матеріалів. Пристрій застосовується для різання прямокутних країв, вирізання фальців, скосів і шпунтів, доводь заготовок до необхідної форми і так далі.

Циркулярні верстати обладнані різними лінійками, упорами, направляючими.

Як вибрати циркулярний верстат

Діаметр диска циркулярного верстата. Встановлюються диски діаметром від 140 до 300 мм. Найважливішим параметром будь-якого диска є найбільша глибина проведеного розпилу. Ця характеристика визначається тим, наскільки диск верстата буде виступати над поверхнею столу. Як правило, це 1/3 діаметра.

Для об'ємних робіт слід звернути увагу на циркулярний верстат з диском від 250 до 300 мм в діаметрі. У такому обладнанні диск піднімається і опускається за допомогою спеціального штурвала або ручки. Для того, щоб пропил вийшов більш рівним диск циркулярного верстата встановлюють так, щоб зуби височіли над оброблюваною заготовкою або виробом на відстань від 6 до 9 мм. Також це дає можливість істотно продовжити термін експлуатації пильного диска.

Кут нахилу диска циркулярного верстата. Диск нахиляється за допомогою встановленого штурвала або рукоятки. Майстер може нахилити диск на кут до 45° від вертикалі. Перед початком проведення робіт необхідно перевірити, чи не заважають напрямні і упори руху диска. Слід вибирати розпилювальний верстат з добре проглядається градуйованою шкалою, що дасть можливість точно виставити потрібний кут нахилу диска.

Вставка столу циркулярного верстата — це порівняно мала секція робочого столу, яка розташована біля диска і є знімним, що дозволяє швидше міняти диск. Вставка має щілина для проходу пилки. Варто придивитися, чи не занадто широка ця щілина в распиловочном верстаті, оскільки якщо це так, то в ній будуть періодично застрявати обрізки.

Розклинювальний ніж циркулярного верстата. У разі, коли оброблювана висушена деревина нерівномірно при її порізки структура матеріалу починає трохи змінюватися. Це пов'язано з вивільненням зсередини дерева наявного напруги і веде до затискання працюючого диска. Затиснений диск може викинути на оброблювану распиловочном верстаті заготовку в бік майстра.

Щоб цього не сталося і майстер міг безпечно працювати з обладнанням, на ньому встановлений спеціальний високоміцний металевий розклинювальний ніж. Він монтується безпосередньо за диском і зберігає створений пропив відкритим до кінця різання заготовки. Розклинюючий ніж майстер може легко відрегулювати під всілякі полотна.

Коли розклинювальний ніж встановлений правильно, він знаходиться на відстані 3,0 мм від зубів диска в його нижній частині, від 8,0 до 9,0 мм від зубів диска у його кінця і від 2,0 до 3,0 мм від зубів диска в його верхній точці.

Огорожу диска циркулярного верстата. Потрібно для більш якісного захисту майстра при роботі на распиловочном верстаті. Огорожа являє собою металевий щиток чи сітку, яка відразу вішається над розпилювальним диском. Таке огородження запобігає випадкове торкання рукою крутного диска. Також огорожу зупиняє оброблювану заготовку у разі, коли остання підіймається з робочого столу циркулярного верстата обертовим диском.

Огорожу монтують на вже встановлений розклинювальний ніж. Також воно може бути закріплено на спеціальному регульованому кронштейні. Встановлення такого огородження слід проводити на найбільшій можливій відстані від обробляється на верстаті заготовки.

Електричний мотор циркулярного верстата. На даному обладнанні встановлені потужні електричні двигуни, завдяки яким диск створює якісно зрізані кромки і робить чіткі пропили. Чим сильніше двигун, тим менша можливість його перевантаження при пилянні щільної деревини. Так, для розпилювального верстата з мотором потужністю 1,5 кВт підходять диски діаметрами від 250,0 до 300,0 мм.

Робочий стіл циркулярного верстата є дуже рівним і жорстким. Якісні розпилювальні верстати обладнані литими столами зі сталі. Більш дешеві моделі обладнані столами, які виробляються з гнутого або гофрованої сталі. Слід вибирати обладнання з великим робочим столом або пристрої з можливість розширення робочого столу спеціальними секціями. Такі столи дадуть можливість обробляти заготовки розмірами 2440 х 1220 мм.

Упор для поздовжнього пиляння на циркулярному верстаті. Так, оброблювана заготовка переміщується вздовж встановленого упору для поздовжнього пиляння. Це потрібно для рівномірного її напрямку від одного до іншого кінця. Упори повинні бути жорсткими і міцними. Також вони повинні добре кріпиться на верстаті.

Поздовжній упор повинен мати бічну регулювання, яка забезпечена градуйованою шкалою. Також деякі розпилювальні верстати комплектуються упорами з роздільним регулюванням положення його кінців.

Упор для скосів в циркулярному верстаті. Це високоміцний регульований упор, який потрібен для створення скосів. Такий наголос переміщується паралельно полотну до наявної на робочому столі розпилювального верстата прорізи. Такий наголос застосовується для поперечного розпилювання різних заготовок під різними кутами. Виставити кути можна самостійно від 90 до 45° по відношенню до поздовжньої частини оброблюваної заготовки. Даний акцент повинен без люфту і досить м'яко переміщатися по своїй наявної направляючої і володіти чітким градуюванням для виставлення кута скосу.

Рухома секція циркулярного верстата. Так, стандартний упор для виконання скосів застосовується для відносно малих заготовок. Порізати широку дошку з його допомогою дуже важко. Для цього існує спеціальна рухома секція, яка також обладнана регульованим упором. Така секція може легко переміщатися паралельно встановленим на распиловочном верстаті диску. У ряді випадків дані пристосування пропонуються як додаткову опцію до циркулярному верстата.

Вимикач циркулярного верстата. Слід вибирати розпилювальний верстат вимикачем, який легко доступний, знаходиться під рукою.

 

Пиляльні диски циркулярного верстата

Є спеціальні пильне диски, які застосовуються для поперечного і подовжнього різання деревини. Вони монтуються тоді, коли розпилювальний верстат настроюється і буде застосовуватися для виконання тільки одного типу робіт протягом тривалого часу.

Для домашньої майстерні або цеху по виробництву меблів краще встановити на циркулярний верстат універсальний пиляльний диск, який має міцні об'єднані зуби. Цей диск буде дуже до речі, оскільки для ряду операцій не потрібно часто міняти різні диски. Ще більш гарним варіантом є універсальний пиляльний диск з кінчиками зубців, які зроблені з карбіду вольфраму. Коштує такий розпилювальний диск трохи дорожче, але це того варто. Завдяки такому диску можна проводити поперечну і подовжню різання з дуже високою чистотою обробки. Також такий універсальний диск є ідеальним варіантом для обробки різних деревних матеріалів, наприклад, фанери, ДСП, МДФ, які досить швидко затупят прості диски із сталі.

Поздовжні пилки для розпилювального верстата володіють дуже великими розведеними зубами, які мають клиноподібну форму і подвійний скіс своїх задніх країв. Також є досить великі заглиблення між зубцями, що потрібно для оперативного видалення відходів.

Поперечні пилки для розпилювального верстата володіють вельми невеликими зубцями і створені спеціально для того, щоб не «рвати» деревину.

Пилки з напайкою карбіду вольфраму оснащені зубами з відповідними напайками, завдяки яким забезпечується необхідна ширина розпилу. Такі диски можуть мати розрізи для запобігання їх деформації від нагрівання. Для зниження шумового рівня від роботи такого диска, отвори на кінці кожного з наявних розрізів мають спеціальні заглушки з м'якого металу.

Купити циркулярний верстат ви можете з доставкою у будь-яку точку України

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner