Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Як вибрати теплову гармату?

Як вибрати теплову гармату?

Жахливі, прямо-таки леденять душу, прогнози синоптиків про майбутню, досі небаченої, суворої зими змушують нас серйозно задуматися про обігрів приміщень. Звичайно, у затишній квартирі або невеликому офісі в якості додаткового підігріву можна використовувати звичайні нагрівачі різних видів. Але існують більш глобальні проблеми, наприклад, обігрів габаритних складів з товарами, які приходять в непридатність при мінусовій температурі, підтримка необхідної температури в приміщеннях з примхливої електронікою, або величезні заводські цехи, де працюють люди. У цьому випадку вас виручать так звані теплові гармати.

 

Застосування теплових гармат

Теплова гармата – ємне пристрій, створене для швидкого і ефективного нагрівання великих приміщень. Принцип його дії полягає в нагріванні до гранично високої температури спеціального предмета всередині корпусу. Таким предметом може бути металева спіраль, трубка або кераміка. Потужний вентилятор направляє на зазначений предмет потік повітря, в результаті чого ми отримуємо сильну і широкий струмінь гарячого повітря, причому відразу ж після включення.

Теплові гармати – ідеальні не тільки для нагрівання приміщення, а й для висушування поверхонь різної текстури: пофарбованих стін, бетонних стяжок і т. д., тому часто використовуються на будівництві та при проведенні ремонтних робіт.

Зручність теплових гармат полягає не тільки в їх високої продуктивності, а також у тому, що такий пристрій можна поставити на підлогу, а можна – для економії місця – повісити на стіну. Важкі теплові гармати (100-150 кг) надійно фіксуються, стійкі й ідеальні для стаціонарної роботи. Крім того, існують легкі, мобільні теплові гармати (від 5 до10 кг), які зручно транспортувати і легко переносити.

 

Розходження теплових гармат

Головний принцип відмінності гармат, крім їх розмірів і продуктивності, це спосіб їх нагрівання. У гармат прямого нагріву (з відкритим полум'ям) всі продукти горіння виділяються безпосередньо в приміщення, знищуючи кисень і водень, що створює небезпечні умови для роботи людей. Зате вони забезпечують саму високу температуру. Тому їх доцільно використовувати на складах, у коморах, або для вимушеної просушування різних вологих поверхонь.

А ось для прогріву приміщень, де перебувають люди, необхідно використовувати теплові гармати з відводом продуктів горіння і утворюються газів. Зважаючи на складність конструкції, вони коштують трохи дорожче, але зате забезпечують комфорт і дозволяють дотримуватися вимоги техніки безпеки. Також, встановлюючи теплові гармати в приміщеннях з працюючими людьми, необхідно враховувати створюваний рівень шуму, тобто, бажано брати пристрою з високим шумопонижаючим ефектом (допустимий шум до 40 Дб).

Сучасні теплові гармати працюють на різних енергоносіях, у зв'язку з чим їх поділяють на:

  • електричні;
  • дизельні;
  • газові.

 

Електричні теплові гармати – найпоширеніший тип теплового обладнання, що не потребує додаткового обслуговування і є досить довговічним. Комплектуються довгим мережевим кабелем, що забезпечує мобільність агрегату. Зрозуміло, що електрика – найбільш екологічно чистий виробник тепла, але, в той же час, найдорожчий. До того ж, необхідно мати доступ до безперебійного електроживлення, що не завжди можливо.

Дизельні теплові гармати – економні, з низьким споживанням палива і масла, тому вони самі популярні на ринку нагрівальних приладів. Широко використовуються в будівництві для обігріву приміщень з великою квадратурою, ангарів, складів і цехів. Мінусом таких гармат вважається вже згадане наявність продуктів горіння у повітрі, а також їх гучність. Компактні і економні теплові гармати використовують лише до 1 кг дизельного палива або газу в годину.

Газові теплові гармати – також досить ергономічні і забезпечують тривалий і якісний нагрівання у великих площ. Даний вид гармат працює на природному газі і так званому зрідженому з балони (пропан бутан). Вони використовуються як для створення додаткового тепла так і для повного обігріву приміщення.

Компактні і економні теплові гармати використовують всього до1 кг дизельного палива або газу в годину. Самі унікальні – теплові гармати, що працюють на відпрацьованих маслах. Такі масла, згідно з екологічним законодавством, необхідно утилізувати. Тому установка теплової гармати, що працює на відпрацьованих маслах, безумовно, велика знахідка для автомобільних майстерень, ТЗН або підприємств з великою кількістю автомобілів, складів з автонавантажувачами і т. д.

При виборі пристрою, потрібно враховувати, що якісна теплова гармата завжди оснащена міцним корпусом, стійким до корозії, продуктивним вентилятором і потужним двигуном.

Розмір і ціна гармат безпосередньо залежить від їх продуктивності. Найбільш продуктивні теплові гармати здатні якісно нагрівати 3-5 тисяч кубометрів повітря, а невеликі портативні – 200-300 метрів кубічних. Тому, перед тим, як вибрати гармату, необхідно врахувати розмір приміщення, в якому планується обігрів, а також необхідну температуру.

Для ефективної роботи велике значення має наявність регулятора потужності, так, як дозволяє економити енергоносій, встановлюючи необхідний режим: на полмощности, або на чверть.

 

Безпека теплових гармат

Різні компанії по-різному підходять до вирішення проблем безпеки. Тому, варто пам'ятати, що якісна теплова гармата повинна бути оснащена системами безпеки. Сюди входять: автоматичне вимикання при перекиданні, контроль величини полум'я, примусове охолодження двигуна повітрям (для дизельних і газових гармат), захист двигуна від перегріву (автовимкнення, захист від перепадів потужності в мережі (для електричних гармат).

Сучасні компанії багато уваги приділяють також зовнішнього вигляду обігрівачів-гармат. В основному, вони випускаються у формі циліндра або прямокутника, привабливих кольорів, по можливості – компактних розмірів.

Новітні технологічні розробки світових фірм – виробників нагрівачів дозволяють встановлювати теплових гармат додаткові плюси. До них відноситься електронна система запуску, забезпечує швидкий старт в будь-яких умовах, а також наявність всіляких датчиків для контролю роботи пристрою, в тому числі і датчика, що визначає рівень вуглекислоти в повітрі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner