Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Як вибрати ДРОВОКОЛ?

Як вибрати ДРОВОКОЛ?

Хто не любить попаритися в лазні або оздоровити себе цілющою парою сауни? І для тієї, і для іншої процедури необхідні дрова. Можна потренуватися і наколоти їх сокирою. Але, як показує практика, така зарядка підійде не всім, тим більше, що сил вона зажадає чимало. Втім, якщо в будинку є камін або сільська піч, то заготівля дров стає ще більш актуальною. Ось для вирішення таких завдань і купуються дровоколи. Їх популярність обумовлена, насамперед, тим, що за дуже короткий проміжок часу можна швидко наколоти величезну купу дров і при цьому не розтратити свої фізичні сили. Принцип дії дровоколу простий. Дерев'яні цурки, укладені або поставлені на станині, розщеплюють гострий ніж, який приводить у рух двигун. Всі інші характеристики, як то, сила удару, конструкція станини, форма ножа, тип двигуна і багато іншого, як раз і визначають різноманітність колунів. Вибір дровоколу дійсно дуже важлива справа, тому в даній статті ми постараємося познайомити вас з усіма нюансами, які виникають у цьому процесі.

 

Зміст статті:

  • Бензиновий або електричний
  • Гідравлічний або конусний
  • Сила розколювання і потужність двигуна
  • Вертикальний або горизонтальний
  • Однофазний (220 В) або Трифазний (380 В)
  • Який максимальний розмір поліна
  • Наявність обмежувача ходу поршня
  • Колоти на 2 або на 4 частини

 

Бензиновий або електричний

В тематику статті не входить огляд механічних пристосувань, враховуючи їх слабку продуктивність. Ми розглянемо такі види колунів, як електричні і бензинові. Електричні дровоколи діляться на побутові і професійні.

До їх переваг слід віднести:

  • низький рівень шуму;
  • відсутність шкідливих викидів;
  • компактні розміри і мала вага;
  • можливість експлуатації в приміщенні;
  • немає необхідності в дорогому технічному обслуговуванні та купівлі бензину і мастильних матеріалів, тобто, в плані простоти управління і економічності йому немає рівних.

З мінусів найприкріший, це необхідність підключення до стаціонарної мережі енергопостачання або до генераторної установки. Тобто, навіть при наявності подовжувача, радіус дії дровоколу все ж обмежений. Бензиновий двигун встановлюється на професійних верстатах. Бензинові дровоколи використовуються на підприємствах, де необхідна висока продуктивність. Слід відзначити їх здатність працювати на великій відстані від будинку, так як електрика для їх роботи не потрібно. Вони трохи дорожче, але, якщо головним критерієм є швидкість і можливість розколювати великі поліна, то вибір слід зупинити на цих моделях. Величезний моторесурс і стабільна робота при будь-якій температурі повітря - безперечні достоїнства дровоколу.

 

Гідравлічний або конусний

Найбільш поширені типи колунів, на даний момент, є гідравлічний або конусний верстат. Розглянемо їх відмінності. Конусний дровокол. Має досить просту конструкцію, в результаті чого, його часто роблять своїми руками. Всі комплектуючі виключно доступні і мають невелику ціну. Підходить для невеликого господарства. Стійка станина з гвинтовими з'єднаннями здатна витримувати вагу великих колод. Надійний механізм здатний створювати велике зусилля. На горизонтальному столі знаходиться ковзний упор, який зрушує дерев'яну заготовку на колун, отчого і відбувається розщеплення. Рух колуна походить від обертання редуктора двигуна, електричного або внутрішнього згоряння. Редуктор регулює кількість обертів силового двигуна. Однак є недоліки:

  • низька ефективність роботи;
  • ручна подача чурбанов, яка нерідко призводить до травматизму;
  • слабке зусилля призводить до того, що поліно повністю не розколюється і доводиться застосовувати більше зусилля, щоб розколоти його остаточно. Використовуючи такий вид агрегату, доведеться витрачати фізичні сили.

Гідравлічний дровокол. Найбільш затребувана конструкція, яка використовується світовими виробниками. Такі верстати здатні впоратися з великими обсягами дерева. Шток циліндра висувається від тиску рідини всередині. Двигун і насос забезпечують необхідну силу тиску. Зусилля, з яким колун для дров розколює дерево, може досягати 10 тонн і більше. Плавне вдавлення виключає удар, що відбивається на довговічності і двигуна, і обладнання в цілому. Надійний апарат може використовуватися на промислових об'єктах і на садових ділянках. Висока ступінь захисту безпечна для оператора. Просте управління полягає в переключенні спеціального важеля. Гідравліка допомагає впоратися з сухим деревом, вологою деревиною, великими і малими колодами. Фізична сила для роботи не вимагається, що вигідно відрізняє ці дровоколи від верстатів іншої конструкції.

Достоїнствами гідравлічного дровоколу є:

  • високий ступінь безпеки для оточуючих і оператора;
  • спрощене управління;
  • висока продуктивність;
  • мінімальні фізичні навантаження;
  • станок для колки дров здатний розколювати, практично, будь-яке дерево по щільності.

 

Сила розколювання і потужність двигуна

Основна характеристика агрегатів – це сила удару. Вимірюється вона в тоннах. Для побутового застосування цілком достатньо 5-6 тонн, такий дровокол легко впорається з невеликими чурками і допоможе швидко наколоти дров для грубки або лазні. Щоб підібрати дровокол для професійної сфери, необхідно рассматрывать дровоколи з силою удару до 10 тонн. Такі агрегати використовуються для роботи в котельнях або на середніх деревообробних підприємствах. Для обробки великих обсягів дерева використовуються промислові дровоколи із зусиллям близько 12 тонн. Чим більше зусилля, тим більший по потужності двигун повинен бути в конструкції. Не варто вірити запевненням нечесних виробників, що слабкий по потужності двигун здатний створювати велике зусилля при розколі. Це блеф, який несе велике розчарування після закупівлі. Потужності двигуна до 3 кВт вистачить для зусилля близько 5 тонн, 10 л. с. двигуна можуть створювати зусилля до 10 тонн.

 

Вертикальний або горизонтальний

Наступне відмінність полягає в розташуванні станини для установки колоди. Горизонтальні дровоколи. Вони найбільш затребувані, особливо для приватного застосування. На горизонтальній станині в спеціальному жолобі знаходиться поліно. Є два принципи роботи. Або колода подається на гострий колун, який розколює його, або ніж рухається на дерев'яну заготовку і під великим зусиллям розщеплює її. Зустрічаються моделі, в яких обидва механізму дії поєднуються. Станина може перебувати на ніжках або бути без них. Міцні ніжки забезпечують необхідну стійкість і не тільки. Висота станини може бути на рівні пояса, якщо вона встановлена на ніжках. При їх відсутності, доведеться нахилятися. Ніжки можуть бути обладнані коліщатками, завдяки чому дровокол можна легко і швидко перемістити на потрібне місце. Достоїнствами горизонтальних колунів є:

  • легка вага і невеликі габарити;
  • вони мобільні, в силу їх можливості пересування по нерівній поверхні;
  • володіють декількома ступенями захисту для оточуючих і користувача.

Під час роботи обидва робочих важеля треба утримувати двома руками, що виключає можливість випадкового травматизму. Вертикальні дровоколи. Як більш продуктивний агрегат, він використовується там, де необхідно високий ККД. Колоди піднімати не треба, достатньо їх встановити вертикально. Ніж подається зверху автоматично. Враховуючи вертикальне розташування станини, таке обладнання зручно для промислових заготовок. Верстати досить важкі, але дуже стійкі. Як правило, стаціонарні.

Їх позитивні сторони:

  • у конструкції є спеціальний фіксатор, який обмежує відскік тому, якщо чурки невеликі;
  • додаткові фіксатори надійно утримують його у вертикальному положенні;
  • висока швидкість обробки дерев'яних заготовок визначає їх відмінну продуктивність. Є мінуси і в цьому обладнанні. Потрібна особлива уважність в установці колоди без перекосів.

 

Однофазний (220 В) або Трифазний (380 В)

Верстати для розколювання дров, обладнані електричним двигуном, вимагають або стандартну проводку, або трифазну мережу з напругою 380 В. 3-х фазні дровоколи більш потужні, тому це професійні верстати, яким необхідна спеціальна проводка. Потужне обладнання використовується на великих підприємствах зі збільшеними обсягами робіт. Однофазні дровоколи підключаються до побутової електромережі, мають захист від перепадів, сплесків і падінь напруги. Їх застосування доцільне в побутовій сфері, для невеликих завдань і за обсягом, і за часом виконання.

 

Який максимальний розмір поліна

Обов'язковою характеристикою дровоколу є максимальна довжина поліна, яке він здатний розколоти. Цей показник залежить від ходу поршня. Якщо горизонтальна станина обмежується своїми розмірами, то у вертикальних колунів є обмежувач ходу, тому вони вважаються універсальними. Додаткова підставка дає можливість регулювати довжину встановлюється колоди і його фіксацію. Діаметр колоди також має важливе значення. Для горизонтальних колунів товщина поліна може складати не більше 40 см, іноді більше. Професійні верстати здатні впоратися з колодами з товщиною до 50 см. На здатність швидко розколоти цурку дроворубом впливає твердість породи дерева, а також наскільки воно висохло. Побутові моделі не пристосовані розколювати тверді породи дерева, у вигляді бука, дуба та інших, але професійні агрегати цілком здатні впоратися з такими складними завданнями.

 

Наявність обмежувача ходу поршня

Додатковий пристрій у вигляді металевої пластинки. Вона встановлюється позаду штовхача і обмежує його рух назад. Обмеження допомагає працювати з більш короткими полінами, так як механізм блокує рух назад. Причому такий пристрій може істотно заощадити час на расколку дров. Не варто забувати і про економію бензину, якщо це бензиновий двигун, або електрики, якщо електромотор.

 

Колоти на 2 або на 4 частини

Стандартная комплектация дровокола предусматривает насадку, с помощью которой бревно раскалывается на 2 части. Если использовать специальную насадку, для работы ее надо закрепить на режущем ноже, то полено можно сразу рубить на 4 или более частей. Понятно, что производительность сразу увеличивается в 2 раза и выше. Единственное условие, это соответствие мощности двигателя с насадкой, которую предполагается использовать. Ведь, усилие для раскалывания бревна на 4 части должно быть значительно больше, чем для того, чтобы расколоть полено пополам. Виходячи з цього, не варто використовувати 4-гранні насадки для малопотужних колунів. Правильно вибрати дровокольні верстати - забезпечити себе прекрасним інструментом на довгі роки. Якщо ви хочете придбати дровокол, оформіть замовлення онлайн, або зв'яжіться з нами по телефону.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner