Продавець «BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
126 відгуків
|    Цены могут отличаться. Курс валют не стабилен.    |
«BenzoTeh» - электроинструменты, станки, садовая и строительная техника.
+380 (99) 235-31-00
+380 (99) 235-31-00

Який генератор вибрати?

Який генератор вибрати?

Перш ніж приступити до вибору генератора, варто чітко визначитися з тим, які параметри найбільш кращі для вас. При покупці пристрою потрібно враховувати його вага, габарити, тривалість роботи, наявність автоматизації, рівень шуму, споживання палива, потужність і, звичайно, ціну.

Скільки фаз має бути у генератора?

Для того, щоб відповісти на це питання необхідно зрозуміти, які споживачі будуть підключені до електрогенератори. До однофазної електростанції можна підключати тільки однофазых споживачів. До трифазної електростанції можна підключати як однофазні, так і трифазні. Але ця властивість не означає, що трифазні електростанції завжди краще. Необхідно пам'ятати, що для більшості генераторів максимально допустиме навантаження на кожній фазі не повинна перевищувати 30%. На практиці це означає, що з однофазної розетки генератори трифазного ви не зможете зняти більше однієї третини від номінальної потужності. Тобто якщо у трифазного генератора номінальна потужність 6 кВт, то з розетки 220 в ви зможете зняти не більше 2 кВт. Крім того, при підключенні споживачів до трифазних електростанцій необхідно домагатися рівномірного розподілу навантажень по фазах.

У підсумку трифазну станцію краще всього брати тільки тоді, коли у вас є трифазний споживач. Якщо ж всі однофазні споживачі, то в абсолютній більшості випадків варто зупинитися на однофазному генераторі.

Як розрахувати необхідну потужність генератора?

Потужність – це один з головних параметрів, які потрібно враховувати при виборі генератора. Щоб визначити необхідну потужність електрогенератора слід перевірити потужність приладів, які будуть до нього підключитися. Потрібно враховувати, що потужність повинна перевищувати суму потужностей всіх приєднуються одночасно приладів, які будуть працювати більше п'яти хвилин, на 20-30%. Це обумовлено тим, що електростанція буде працювати в найбільш оптимальному режимі лише в тому випадку, коли підключена до неї навантаження не перевищує 40-80% від номінальної потужності.

Якщо потужність генератора підібрана неправильно, то, ймовірно, ви зіткнетеся з:

  • перевантаженням генератора і його подальшою зупинкою;
  • зниженням терміну експлуатації із-за тривалої роботи на граничних режимах;
  • великою витратою палива.

Підібравши потужність правильно, ви отримаєте можливість підключати до запитываемой від електростанції мережі не передбачених раніше споживачів.

Вати, вольт-ампер і коефіцієнт потужності

Зверніть увагу, потужність може вимірюватися у ватах (Вт) і вольт-амперах (ВА). Якщо в інструкції до приладу і в інструкції до генератора потужність вказана в різних розмірностях, то варто привести обидва значення до загальної одиниці виміру. Для перекладу кВА в кВт необхідно значення в вольт-амперах помножити на коефіцієнт потужності (cos ȹ).

Припустимо, у нас є електростанція потужністю 3 кВА і коефіцієнтом потужності 0,8; провівши нескладні обчислення, помноживши 3 на 0,8, ми дізнаємося, що потужність цієї установки складає 2,4 кВт. Тепер обчислимо, пилосос якої потужності до неї можна підключити. Зазвичай (cos ȹ) пилососа становить приблизно 0,5. Отже, розрахуємо потужність пилососа: 3 × 0,8 × 05 = 1,2 кВт.

А якою повинна бути потужність обігрівача, який можна підключити до описаної вище електростанції? Оскільки обігрівач не має реактивністю, коефіцієнт його потужності дорівнює единимее. Помножимо: 3 кВА × 0,8 × 1 = 2,4 кВт. Тобто, потужність обігрівача така ж, як і потужність самої електростанції.

Резистивні, індуктивні, ємнісні...

Для правильного підбору генератора важливо знати резистивні, індуктивні або ємнісні прилади ви збираєтеся використовувати. Резистивні прилади споживають струм з активною потужністю, просто ті, у яких немає електродвигуна. До них відносяться нагрівальні прилади, лампи розжарювання, кухонні плити. Для даного виду приладів підійде будь-генератор відповідної потужності, так як вони повністю перетворюють споживану потужність в світ або тепло.

Індуктивні – це прилади, що працюють від електродвигуна. Наприклад, компресор, насос або пилорама. Для цього виду характерна втрата потужності за рахунок тертя обмотки, тому в якості корисної потужності використовується всього 70% від вихідного показника. Також в індуктивних приладах додаткова потужність потрібна для запуску двигуна. Тому при роботі з такими пристроями краще мати запас потужності генератора близько 20%.

У разі купівлі електростанції для підключення до неї індуктивних приладів, неодмінно слід дізнатися, який максимальний струм вона здатна витримувати.

Ємнісні прилади – це найбільш чутливі споживачі струму (наприклад, професійні розрядні лампи, лампи спалаху). Для роботи з такими пристроями використовують виключно асинхронні генератори.

Пусковий струм

Пусковий струм – це струм, що виникає на короткий проміжок часу після запуску обладнання, оснащеного електродвигуном. Пусковий струм може в кілька разів перевищувати номінальну потужність агрегату. Значення цього струму можна знайти в паспорті приладу. Для наближених розрахунків можна використовувати наступну таблицю:

Телевізор 1 Електрорубанок 2
Куханная плита 1 Кутова шліфувальна машина (болгарка) 2
Кавоварка 1 Шліфувальна машина 2
Обігрівач 1,2 Електропила 2
Лампи розжарювання 1 Дриль 3
Пилосос 1,2 Кип'ятильник, котел (Бойлер) 3,4
Мікрохвильовка 2 Бетонозмішувач 3,5
Пральна машина 3,5 Перфоратор 3
Комп'ютер 2 Кондиціонер 3,5
Холодильник 3,3 Занурювальний насос 7
Фризер 3,5 Електром'ясорубка 7

 

Як правильно підібрати потужність?

Таким чином, при виборі генератора вам потрібно:

  • визначити які прилади ви будете підключати до генератора;
  • визначити потужність цих приладів (зазвичай це можна прочитати в інструкції або на самих приладах);
  • знати коефіцієнти пускових струмів для цих приладів;
  • виходячи з типу приладу і його потужності, розрахувати необхідну потужність агрегату.

Якщо немає можливості точно дізнатися, який точно потужності прилади, які Ви плануєте підключити, скористайтеся наступною таблицею наближених значень:

Холодильник 0,1-0,3 кВт Мікрохвильовка 1 Квт
Телевізор 0,08 кВт Електрочайник 2 кВт
Пральна машина 1,5 кВт Пилосос 0,8 кВт
Праска 1 кВт Лампи розжарювання 0,04-0,1 кВт
Монітор LCD 0,02-0,06 кВт Монітор CRT 0,07-0,2 кВт


Простий приклад розрахунку потужності генератора

Необхідний резервний генератор на дачу, щоб коли в черговий раз вимкнуть світло на пару днів, холодильник не перетворився в смердюче ящик для овочів і м'яса, а в темний час можна було ходити по кімнатах не побоюючись травм. Так само було б здорово, іноді подивитися телевізор і пропилососити підлогу.

Сумарна потужність перерахованих нами приладів складе приблизно 1,5-2 кВт. Давайте розглянемо тип навантаження, що припадає на джерело живлення (генератор). Для цього подивимося на таблицю пускових струмів, а після цього розрахуємо необхідну потужність для перечисенных вище одночасно підключених споживачів електроенергії (візьмемо максимальні значення): 0,3 кВт×3,3+0,2 кВт(дві 100Вт лампи)×1+0,08 кВт×1+0,8 кВт×1,2=2,23 кВт. А оскільки зазвичай максимальна потужність генератора (потужність, яку він може видавати короткий проміжок часу) зазвичай перевищує його номінальну потужність, для наших цілей ми з легким серцем можемо взяти генератор на 2 кВт.

Витрата палива

Потрібно визначити витрату палива для електростанції? Треба знати потужність генератора в кВт. Витрата в г/кВт*год помножити на потужність генератора в кВт дає витрата в р/год. Щоб отримати в літрах/год треба знати питому щільність палива в г/літр (для АІ-95 (А-95) приблизно 750 г/літр, для солярки 840 г/літр) , тобто витрата в р/год поділити на щільність в г/літр. Наприклад, витрата бензину 350 г/кВт*год. Потужність генератора 5 кВт. Тобто споживання палива при повній потужності - 350х5=1750 р/год. Ділимо отриману суму на щільність бензину (в нашому випадку АІ-95) 750 г/літр і отримуємо 2,3 л/год.

При точному розрахунку витрати так само варто враховувати зміну щільності палива при зміні зовнішньої температури. Таблична щільність палива вказується при номінальній температурі (20 градусів Цельсія). Чим нижче температура, тим менше і щільність.

Синхронні і асинхронні генератори

Синхронні генератори – володіють більш низькою якістю струму в порівнянні з асинхронними, але, тим не менш, вони придатні для аварійного електроживлення офісів, холодильних установок, обладнання заміських будинків, дач, будівельних об'єктів. Такі генератори більш стійкі до короткочасних перевантажень, але погано захищені від води, пилу і бруду оскільки для охолодження протягують через себе повітря. Основна перевага таких електрогенераторів – вони відносно безболісно сприймають пікові навантаження. Тобто для роботи приладів з реактивним навантаженням (мають електродвигун) вам вистачить генератора меншою (у порівнянні з асинхронним) потужності.

Асинхронні генератори погано переносять пікові навантаження, але забезпечують підтримку напруги в мережі з високою точністю, тому дозволяють підключати до них апаратуру, чутливу до перепадів напруги (наприклад, медичне обладнання, комп'ютери, інші електронні пристрої). Джерелом електричного струму в них служить залишкова намагніченість ротора. Завдяки цьому принципу асинхронні генератори більш довговічні: вони не вимагають повітряного охолодження і їх корпус повністю закритий і захищений від вологи і пилу. Завдяки несприйнятливості до коротких замикань, такі генератори – ідеальне джерело живлення зварювальних апаратів. Але вони чутливі до перевантажень і не підходять для живлення електроінструментів та інших пристроїв з високими пусковими струмами.

Який двигун вам потрібен?

Двигун – це основна частина агрегату, від його потенціалу залежить, як довго прослужить електростанція. Двигуни бувають бензинові і дизельні. Термін служби агрегату з бензиновим мотором становить приблизно 3 - 4 тисячі годин. Ресурс дизельних двигунів значно перевищує цей показник, та й вони споживають менше палива. Варто відзначити, що дизельне паливо дешевше бензину і не потребує особливих умов зберігання. Однак електростанції з дизельним мотором в 1,5-2 рази дорожче генераторів такої ж потужності з бензиновим двигуном.

Таким чином, варто віддати перевагу агрегату з дизельним двигуном в тому випадку, якщо планується використання електростанції в якості основного джерела живлення, якщо передбачається тривала безперервна робота, при використанні працюють на дизелі приладів, а також при роботі з приладами потужністю 10-15 кВА. Бензинові або карбюраторні двигуни (двигуни внутрішнього згоряння), як правило, використовуються на генераторах середньої та малої потужності. Основні переваги бензинового двигуна в порівнянні з дизельним – це низька ціна і невелика маса.

Режим експлуатації

Правильно визначення режиму експлуатації генератора дозволить найбільш ефективно використовувати його ресурс.

ТИП ДВИГУНА МОТОРЕСУРС ПЕРЕВАГИ РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ
Бензинові двигуни з повітряним
охолодженням, 3000 об/хв
1000-2000 м/год Найнижча вартість
співвідношення ват/рубль.
Низький урочень шуму
і вібрації.
Резервне або аварійне джерело
енергопостачання, при експлуатації
до 100 мотогодин в рік. Або як
постійне джерело на період до 2 міс.
Дизельні двигуни з повітряним
охолодженням
, 3000 об/хв
2500-3000 м/год Вдвічі більший ресурс, ніж
у бензинових двигунів
повітряного охолодження.
Низька реакція на перепад
навантажень. Надійний запуск.
Аварійне джерело електропостачання
для експлуатації в місцях з відсутністю
бензину або для виконання аварійних робіт.
Дизельні двигуни з рідинним
охолодженням, 3000 об/хв
7000-10000 м/год Швидкий прогрів двигуна
перед підключенням навантаження.
Надійний запуск.
Резервний джерело енергопостачання, при
Експлуатації до 1000 мотогодин в рік.
Або як постійне джерело на період до
6-9 місяців.
Дизельні двигуни з рідинним
охолодженням, 1500 об/хв
15000-20000 м/год Високий моторесурс. Економічний.
Низький рівень шуму і вібрації.
надійний запуск.
Резервний та постійне джерело постачання
на тривалий час (близько 10 і 2 років
відповідно).

Всі дані представлені в таблиці приблизні і не відносяться до конкретної електростанції.

Збереження палива

Важливо пам'ятати, що тривале зберігання бензину (більше 6 місяців) погіршує його властивості, що може призвести до поери потужності або навіть поломки двигуна. Не забувайте міняти раз в 3-4 місяці, якщо не користуєтеся генератором. Дизельне паливо більш стійке до тривалого зберігання та використання.

Генератор для дачі

Який вибрати генератор для дачі? У першу чергу потрібно визначитися, яку сумарну потужність споживають прилади у вашому домі. Вище ми розрахували мінімально необхідну потужність, для "середнього" дачного будиночка - 2 кВт. Але ж хочеться не вираховувати кожен раз вати, а нехай і обмежуючи себе, але користуватися всіма основними електроприладами вдома. На практиці, для будинку в якому проживає 4 людини, оптимальна потужність генератора становить 4-5 кВт. Її вистачить на основні побутові прилади будинку (ви навіть можете забути, що у всьому дачному селищі, ні у кого крім вас немає електрики).

Що краще заощадити і взяти апарат з Китаю чи все ж викласти необходиму суму і купити генератор європейського/японського виробництва? Відповідь не такий очевидний, як може здатися на перший погляд. В першу чергу він залежить від того, як часто генератор буде працювати. Ресурс двигуна сучасного генератора китайського виробництва становить 1-1,5 тисячі годин. Якщо електрику відключають пару раз в місяць на 6 годин, то ви самі можете легко порахувати, що при такій інтенсивності експлуатації, ресурсу вистачить років на 15. Якщо на найближч роки бюджетний генератор спокійно зможе забезпечити ваші потреби, то варто переплачувати за більш якісний (а значить і дорогий) бренд? Вирішувати вам, але думаю сенсу не багато.

Коли ж не можна економити на генераторі? В першу чергу, коли ви плануєте використовувати його вкрай інтенсивно. Наприклад, електрика подають лише періодично і генератор буде працювати кожен день по кілька годин. В цьому випадку якість генератора, надійність його роботи, в повній мірі окупають витрачені на нього кошти.

Генератор для зварювального апарату

Правильний підбір генератора для зварювального апарата повинен враховувати величезну кількість різних даних, таких як максимальний зварювальний струм, потужність, крива струму та ін. зварювальних аппартов. Пускові струми у зварювального апарата настільки агресивні і миттєві, що плавкі запобіжники генератора не встигають розтанути і згорає альтернатор. Для простоти і надійності потужність генератора варто вибирати в три рази більшу ніж потужність зварювального апарату. Так само є другий шлях. Перед підключенням сврарочного апарату до генератора викручувати зварювальний струм до мінімуму і тільки після цього підключати до генератора. Варто враховувати, що генератор на 5 кВт готовий витримати зварювальний струм в межах 160А. Збільшення струму вище цього значення збільшує ймовірність виходу генератора з ладу.

Співвідношення ціна/якість

Планування серйозної покупки завжди включає в себе пошук оптимального співвідношення ціни та якості. На сьогоднішній день якісними агрегатами, хорошим асортиментом, високою якістю, але не дуже демократичними цінами славляться електрогенератори, вироблені в таких країнах як Франція, Німеччина, Японія (SDMO, Endress, Elemax, Eternus-Honda, Generac). Це високоякісне та надійне обладнання. Але не варто скидати з рахунків генератори, вироблені в Китаї. Деякі бренди впритул наближаються за якістю і надійності до європейських/японським американським побратимам (наприклад, KIPOR, Sunshow), а за ціною коштують у два-три рази дешевше.

Если говорить о специализации, то лучше, если это будет компания, которая занимается исключительно производством генераторных установок. Так как подобного рода бизнес узкоспециализированный, не рассчитывайте на то, что вам удастся найти название компании, которое у всех на слуху. Также стоит учитывать, что маломощные агрегаты, выпускаемые брендовыми компаниями, могут быть неразумно дорогими. Удостоверьтесь, что компания, производящая генераторы имеет сертификаты качества и ее продукция соответствует мировым стандартам.

Перш ніж купити електрогенератор, подумайте, наскільки ви компетентні в даному питанні. Якщо вас мучать сумніви – краще зверніться за допомогою до фахівця. Якщо ж ви точно знаєте, чого хочете, врахували необхідні вам параметри пристрою, вивчили ринок і визначилися з ціною – не забудьте заздалегідь подумати про можливий ремонт і уважно перевіряйте гарантійні документи при покупці.

Приклад приміщення для генераторної установки

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner